Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

12 жовтня Книгу спогадів про російсько-українську війну презентують бійці та історики

12 Жовтень, 2015
Тип анонсу: 
Оголошення

Усні розповіді про бойові дії, віру, мотиви мобілізації, успіхи та втрати на війні записали запорізькі історики. Проект розрахований на декілька років. На прес-конференції представлять перший випуск спогадів учасників АТО.

Прес-конференція «Усна історія російсько-української війни (2014-2015)»

12 жовтня 2015 року, о 14.00.

Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ»,

м.Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16, перший поверх, Зала 1.

Учасники:

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович;

Боєць 79 ОАЕМБр, "кіборг" Донецького аеропорту, кавалер Ордену "За Мужність" ІІІ ст., голова Консультативної ради учасників АТО при Запорізькій ОДА В’ячеслав Зайцев;

Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації, кандидат історичних наук Владислав Мороко;

Доцент кафедри новітньої історії України Запорізького національного університету, кандидат історичних наук Олексій Штейнле;

Народний депутат України, Запорізька обл. Ігор Артюшенко.

У реалізації проекту беруть участь Український інститут національної пам’яті, історичний факультет Запорізького національного університету та Департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації.

Понад рік тому група запорізьких істориків за ініціативи Владислава Мороко й Олексія Штейнле почала цикл лекцій в запорізьких військкоматах.

“Розмовляючи та дискутуючи із вояками поступово дійшли розуміння – все, що кажуть воїни маємо зберегти. Так почалася робота над збіркою спогадів учасників російсько-української війни 2014 – 2015 років (АТО). Проект підтримав Ігор Артюшенко. У першому випуску поруч зі спогадами військових - розповіді рятівників, гвардійців і волонтерів. Розширялося коло тих, хто готовий був поділитися спогадами, – так сформувалися другий та третій випуски присвячені відповідно бійцям 55-ї артбригади та добробатів і батальйонів тероборони”, - розповідає Владислав Мороко.

“Перша атака «Граду», це здається, початок липня, саме з Росії, і з цього часу нас почали засипати просто «Градом». По [іншій] бригаді вже били «Ураганом». Ну для того, щоб уявити різницю, «Град» – це приблизно 40 кг, а «Ураган» – 270 кг. Це дуже страшне знаряддя.

Там був «Градом» «морський бій», але не з нашого боку, ми не могли відповідати. Це вони грали – попадуть чи не попадуть. Ми там були, як м’ясо, але ми виконували дуже корисну функцію. Знову повторюся, що ми витягували на себе силу сепаратистів та росіян”, - ідеться в розповіді В’ячеслава Зайцева, що увійшла до книжки.

 

Прес-конференція відбудеться в рамках заходів із відзначення Дня захисника України, який цього року вперше святкуватимуть 14 жовтня.