Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Українсько-польський форум істориків
Новини й доповіді

Українські та польські науковці продовжують діалог щодо польського та українського питання в програмах та ідеологіях польського і українського підпілля. П'яте засідання форуму відбулося 19–21 жовтня у Черкасах. Цього разу темами для обговорення стали події на Холмщині/Східній Люблінщині у 1942–1944 рр.

Детальніше за лінком. Публікуємо тексти доповідачів. 

 

19–21 жовтня у Черкасах відбулося V засідання Українсько-польського форуму істориків. Цього разу темами для обговорення стали події на Холмщині/Східній Люблінщині у 1942–1944 рр.

 

 

Українські та польські науковці продовжують діалог щодо польського та українського питання в програмах та ідеологіях польського і українського підпілля. Четверте засідання форуму відбулося 27-30 березня 2017 року у Варшаві. Детальніше за лінком. Публікуємо тексти доповідачів. 

 

Протягом 27 – 29 березня у Кракові проходило IV засідання Українсько-польського форуму істориків, що був заснований 2015 року за ініціативи Українського та Польського інститутів національної пам’яті.

 

У роботі Форуму беруть участь 6 науковців з кожної сторони. Зокрема, з українського боку були присутні: проф. Юрій Шаповал (співголова Форуму), проф. Леонід Зашкільняк, проф. Ігор Ільюшин, проф. Богдан Гудь, проф. Іван Патриляк, к.і.н. Володимир В’ятрович та секретар – к.і.н. Олена Гуменюк. Польську групу представляли: проф. Вальдемар Резмер (співголова Форуму), проф. Гжегож Мазур, проф. Гжегож Грицюк, проф. Гжегож Мотика, проф. Ян Пісулінський, доктор Маріуш Зайончковський та секретар – доктор Дорота Лєвша.

 

Пов’язане зображенняIV Польсько-український форум істориків розпочав свою роботу 27 березня  у Кракові. Зустріч організував Український інститут національної пам’яті (УІНП) та Інститут національної пам’яті Польщі (IPN).

 

Головна тема зустрічі - польське та українське питання в програмах та ідеологіях польського і українського підпілля. Польсько-український форум істориків  триватиме до 30 березня.

 

Нагадаємо, українські та польські науковці продовжують діалог щодо конфліктних питань спільного минулого періоду Другої світової війни. Третє засідання форуму відбулося 24-26 жовтня 2016 року у Варшаві. Детальніше за лінком. Публікуємо тексти виступів доповідачів.

 

 

Під час цієї, вже третьої, сесії були виголошені доповіді, присвячені антипольській акції на Волині, зокрема в липні 1943 р. Доповідачами з української сторони були професор Юрій Шаповал (з істориком  Ярославом Борщиком), а також кандидат історичних наук Володимир В'ятрович. З польської сторони представляли доповіді доктор Томаш Береза (реферат підготовлений у співавторстві з Евою Сємашко) та професор Гжегож Грицюк.

 

 

Під час прес-конференції будуть обговорені питання та перспективи співпраці Українського інституту національної пам’яті та Інституту національної пам'яті Польщі (IPN). Нагадаємо, що зараз у Києві триває третє засідання Українсько-польського форуму істориків.

 

Нагадаємо, українські та польські науковці продовжують діалог щодо конфліктних питань спільного минулого періоду Другої світової війни. Друге засідання форуму відбулося 14-15 березня 2016 року у Варшаві. Детальніше за лінком. Публікуємо тексти виступів співдоповідачів професора Гжегожа Мотики, професора Гжегожа Мазура з польської сторони та професора Івана Патриляка, Ігоря Ільюшина з української сторони.

 

 

Українські та польські науковці продовжують діалог щодо конфліктних питань спільного минулого періоду Другої світової війни.