|
26 вересня презентація виставки "Смертельний шлях" до 75-річчя трагедії Бабиного Яру
26 Вересень, 2016
Тип анонсу:
Оголошення
Виставка створена на основі фондової колекції Меморіального комплексу із залученням матеріалів Галузевого державного архіву СБУ, Державного архіву Київської області та за підтримки Українського інституту національної пам’яті й Українського центру вивчення історії Голокосту. На ній представлено понад 500 музейних предметів.
Відкриття відбудеться в головному корпусі Національного музею історії України у Другій світовій війні (вул. Лаврська, 27) 26 вересня, о 12.30.
Упродовж 103 тижнів окупації Києва в Бабиному Яру було вбито понад 100 тисяч людей. Першими жертвами стали майже 34 тисячі євреїв, розстріляних 29 і 30 вересня 1941р.
Документальна частина виставкового проекту розповідає про антисемітську доктрину нацизму та її втілення в Німеччині, Європі й Україні; механізми підготовки до широкомасштабних акцій у Бабиному Яру, їх хід і спроби приховати сліди злодіянь.
Уперше музейними засобами висвітлені питання геноциду ромів.
Комплекси праведників Бабиного Яру подані через призму дилеми – рефлекс самозбереження чи загальнолюдські принципи. Водночас документально окреслені й негативні епізоди нашої історії, коли колабораціоністи допомагали окупантам у так званому «остаточному вирішенні єврейського питання».
Бабин Яр став інтернаціональною братською могилою. Про це розповідають матеріали про знищення в цьому урвищі смерті радянських військовополонених, учасників радянського та націоналістичного підпілля, цивільного населення тощо.
Документальні розділи доповнюють художньо-образні композиції:
«Коли руйнується світ» – втілення смертельного шляху до Бабиного Яру. Він інстальований із використанням автентичної бруківки та оригінальних речей жертв. В основі – однойменне художнє панно Ади Рибачук і Володимира Мельниченка.
«Розстріляний звук» – композиція, у центрі якої піаніно 32-літньої киянки Єлизавети Бріксман-Рєпніної, розстріляної в Бабиному Яру. Цей музичний інструмент, переданий Історико-меморіальним музеєм «Героїзм і Холокост», став невід’ємним складником експозиції.
На презентацію запрошені урядовці, дипломати, науковці, представники громадськості.
Тел.: 286-27-48; (097) 198 98 07, Аліна Малород Адреса: вул. Лаврська, 27, м. Київ, Україна, 01015 e-mail: info@warmuseum.kiev.ua |