|
6 червня1889, 6 червня – у Києві народився Ігор Сікорський (1889-1972), авіаконструктор. Гелікоптери, сконструйовані ним, першими в історії здійснили перельоти через Атлантику та Тихий океан. Його літак-велетень «Ілля Муромець» став світовим рекордсменом у вантажопідйомносі. Збройні сили США взяли на озброєння гелікоптери Сікорського.
Закінчив Морський кадетський корпус у Петербурзі, однак морським офіцером, про що мріяли батьки, так і не став. Навчався в Київському політехнічному інституті. Починав з проектування гелікоптерів, ідею яких підказали малюнки славетного Леонардо да Вінчі. Пізніше зайнявся аеропланами. Здав іспит на звання пілота, встановив чотири всеросійські рекорди та світовий рекорд швидкості польоту з двома пасажирами.
Сікорський, не закінчивши навчання у Київському політехнічному інституті, отримав декілька пропозицій про роботу. Йому запропонували посаду головного інженера в акціонерному товаристві «Російсько-Балтійський Вагонний Завод», а також таку саму у підрозділі військово-морській авіації.
Ледь не розбився під час показового польоту в Білій Церкві – в карбюратор потрапив комар і мотор заглох. Відтак прийшов до ідеї використання в літаках кількох моторів для пересування на далекі відстані.
Працюючи на «Російсько-Балтійському вагонному заводі» у Петербурзі він побудував багатомоторний літак «Ілля Муромець».
Після приходу до влади більшовиків емігрував, з 1919-го мешкав у США. Заснував авіаційну фірму. За ангар слугував курятник одного знайомого, нічну сторожу несли самі працівники фірми, а необхідні деталі часто знаходили на найближчому смітнику. Сікорський розробив серію літаків, які побили світові рекорди. Так, гідроплан S-42 встановив 10 світових рекордів і вперше в світі забезпечив регулярні рейси через Атлантичний і Тихий океани.
Особливу ефективність гелікоптери мали під час пошуково-рятувальних та санітарних роботах (конструктор вважав головним завданням таких машин саме рятування людей, а не бойові дії). Зрештою, навіть президенти США з 1947-го постійно використовували гелікоптери Ігоря Сікорського.
1941-го він написав книжечку «Послання молитви Господньої», присвячену аналізу молитви «Отче наш».
Помер «батько гелікоптерів» у США 26 жовтня 1972-го. Розповідають, що у день похорону інверсійні сліди двох літаків, що пролітали перпендикулярними курсами, ніби утворили в небі великий хрест, немов прощаючись зі своїм творцем.
1973, 6 червня – у смт Десна Козелецького району Чернігівської області народився Соснюк Віктор Володимитрович – полковник (посмертно), начальник зв’язку, 169 навчальний центр Сухопутних військ.
17.02.2015 року група військовослужбовців ротної тактичної групи за командою з штабу сектору "С" убула для відбиття атаки бойовиків зі сторони дороги від міської лікарні міста Дебальцево. В результаті вогневого контакту військовослужбовців з незаконним збройними формуваннями Віктор був смертельно поранений в наслідок чого помер.
Указом Президента України № 270/2015 від 15 травня 2015 року нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно)
1986, 6 червня – у місті Чернівці народився Трепко Владислав Віталійович - лейтенант медслужби, ординатор операційно-перев'язочного відділення, 30 ОМБр.
Загинув у ніч на 12.02.2015 р. під час артилерійського обстрілу в районі Дебальцеве, коли намагався вивезти поранених.
Указом Президента України № 108/2015 від 26 лютого 2015 року нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).
Указом № 1 від 4 червня 2015 р. нагороджений відзнакою "Народний Герой України" (посмертно).
Рішенням Чернівецької міської ради нагороджений медаллю “На славу Чернівців” (посмертно).
|