Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

13 ВУЛИЦЬ У МІСТІ ЛУЦЬКУ ОТРИМАЮТЬ НОВІ НАЗВИ В РАМКАХ ДЕКОМУНІЗАЦІЇ

 

Представниця Українського інституту національної пам'яті на Волині Леся Бондарук розповіла, що над новими назвами для вулиць працювала група фахівців, які запропонували імена 19 вулицям міста. Проте депутати Луцької міської ради затвердили не всі пропозиції.

 

Як повідомляє ВолиньPost, депутати підтримали пропозиції перейменування вулиці Боженка у Магістральну, вулицю Говорова – у Павла Чубинського, сусідню вулицю Нікішева – у вулицю Михайла Вербицького. Провулку та вулиці Красовського – дати ім'я Галини Коханської. Окрім того, депутати підтримали пропозиції замінити назву вулиці Макаренка на Долинну, а Революційну – на Акацієву. Схвально також оцінили перспективу перейменування вулиці Шевцової на Староброварну. Провулок Червоноармійський - перейменувати на Черешневий, Воїнів-Інтернаціоналістів на Воїнів-афганців, Гастело – на Люблінську, Ватутіна – на Ліщинову.

 

Проте депутати відклали обговорення можливості перейменування Федорова на Святого Миколая, Папаніна – на Арсена Річинського, Панфілова – на Анатолія Пашкевича та Островського – на Олександра Байдукова. Тривають і пошуки варіантів для перейменування вулиці Ярощука.

 

За словами Лесі Бондарук, міська влада затягує різними способами перейменування вулиць у Луцьку в рамках декомунізації: "Перші  10 вулиць міський голова Микола Романюк не захотів перейменовувати, хоча Закон давав йому такі повноваження. Нові назви їм надано розпорядженням голови обласної державної адміністрації у травні цього року. Решту 19 вулиць, які пропагують комуністичну ідеологію, у Луцькій міській раді лише в грудні змогли частково звільнити від маркування злочинного режиму. 13 грудня Комісія з впорядкування назв вулиць міста погодилася винести на розгляд  депутатів  нові назви 11 вулиць і двох провулків".

 

Пані Бондарук зазначає, що дискусії про імена ще шести вулиць досі тривають: "Не виключено, що причиною цьому є численні «ходіння» кабінетами вищих осіб міської та обласної влади ветеранів НКВД, які захищають від перейменування вулицю імені генерал-майора НКВД Олександра Федорова, заступника міністра оборони СРСР, який у молодості встановлював радянську владу в Криму, Леоніда Говорова. Особливо силується перешкодити декомунізації почесний громадянин Луцька, колишній народний депутат Андрій Бондарчук, адже законом чітко передбачено, що вулиця Юхима Ярощука підлягає перейменуванню. Колишній нардеп, який у 1965 році вступав у комуністичну партію, і якому дуже допомагав у житті його односельчанин Юхим Ярощук, створює міф довкола свого колишнього патрона, зумисне не помічаючи ні норм закону, ні багатьох антиукраїнських справ, до яких причетний Ярощук". 

 

"Є підозра, що депутати міської ради, які входять у комісію з впорядкування назв вулиць, спеціально постійно відхиляють запропоновані назви і не надають своїх належних варіантів, щоб затягнути завершення декомунізації в Луцьку. 19 грудня комісія знову розглядатиме різні можливості назв вулиць Федорова, Ярощука, Островського, Корнійчука, Панфілова і Молодогвардійської", – зауважила Леся Бондарук.