|
20 СІЧНЯ ВІДБУДЕТЬСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЗБІРКИ "НАШ КРИМ: НЕРОСІЙСЬКІ ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОГО ПІВОСТРОВА"
20 січня – День Автономної Республіки Крим. У цей день, у 1991 році на першому в СРСР легітимному місцевому референдумі населення висловилося за відновлення автономного статусу півострова, і вже 12 лютого Крим отримав автономію у складі радянської України.
В цей день важливо нагадати саме про український статус кримської автономії, а також звернути увагу на спроби Росії маніпулювати історією півострова для виправдання анексії Криму.
Місце: Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ» (вул. Б. Хмельницького, 8/16, Київ) Час: 20 січня, 10:00
Учасники: Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович Радник Міністра інформаційної політики Юлія Каздобіна Історик Гульнара Бекірова Історик Богдан Короленко Модератор – упорядник книги, історик і журналіст Сергій Громенко Презентація публіцистичної збірки «Наш Крим: неросійські історії українського півострова» – це один із кроків, спрямованих на боротьбу з російською пропагандою в українському інформаційному просторі.
«В умовах відсутності юридичних аргументів, що виправдовували би агресивну політику Росії, Кремлю нічого не залишається, як вдаватися до пошуку «історичних прав» на Крим. А оскільки вони здебільшого представляють собою перекручення та фальсифікації минулого півострова, надзвичайно важливо у популярній формі донести до читачів справжні сторінки кримської історії. Розв’язати це завдання і покликана наша збірка», – зазначає Сергій Громенко.
Історія Криму відрізняється від старанно вилизаного і активно поширюваного російського міфу про «КримНаш». Минуле півострова є набагато складнішим, ніж це малюють кремлівські пропагандисти. В ньому є світлі та темні сторінки, злети й падіння, взаємна ворожнеча і взаємодопомога тамтешніх народів. Захист Севастополя, міжвоєнне двадцятиліття, голод на півострові, бандерівці в Криму під час Другої світової, депортація кримських татар – про це все і багато іншого дізнайтеся у збірнику «Наш Крим».
Контактні телефони: (044) 279-20-60, 279-00-05. Вхід за службовими посвідченнями та картками НСЖУ.
|