Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

21 ТРАВНЯ: ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ

 

21 травня на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» (проспект Броварський у Дніпровському районі м. Києва) вшанують пам’ять жертв політичних репресій. 

 

 

 

 

Орієнтовний план заходів:

 

11.00 – 12.00: Офіційна церемонія вшанування  жертв політичних репресій за участі Президента України Петра Порошенка та інших високопосадовців.

 

12.10 – 14.00: Громадське вшанування: міжконфесійний молебень за жертвами політичних  репресій, мітинг-реквієм і виступ кобзаря, бандуриста і лірника Тараса Компаніченка.

 

Також усі охочі зможуть ознайомитись із фотодокументальною виставкою «Слово, обірване у Биківні», яка експонується при вході у Заповідник. Екскурсійний супровід забезпечується співробітниками Заповідника.

 

Безкоштовні автобуси курсуватимуть з 9.00 до 15.00:

 

  •  від станції метро Лісова до Заповідника (вихід з метро від голови поїзду на зупинку маршрутних таксі в напрямку м. Бровари);
  • від зупинки громадського транспорту навпроти приміщення «Бліц-Інформу» (вул. Кіото, 25)

 

При вході до Заповідника будуть встановлені рамки-металошукачі. Через це просимо приїжджати заздалегідь – до 10.00.

 

Биківнянське поховання жертв сталінських репресій належить до найбільших на території України. Таємна спецділянка НКВД УРСР у Биківні почала офіційний відлік своєї діяльності навесні 1937 року. 20 березня цього року Президія Київської міської ради ухвалила рішення про відмежування земельної ділянки «для спецпотреб» у 19,20 кварталах Биківнянського лісу. Упродовж 1937-1941 років вантажівки майже щоночі привозили тіла розстріляних у київських в’язницях НКВД для таємного поховання у Биківнянському лісі. У заздалегідь підготовлені ями скидали тіла жертв, які потім присипались вапном та ґрунтом.

 

Кількість похованих в Биковнянському лісі остаточно не встановлена, на думку істориків, вона може ставити від 20 до 100 тисяч осіб. На околиці Києва у Биківнянському лісі знайшли свій останній спочинок письменники Михайль Семенко, Майк Йогансен, Вероніка Черняхівська, художники Михайло Бойчук,  Микола Касперович, академіки Федір Козубовський, Петро Супруненко, митрополит УАПЦ Василь Липківський та десятки тисяч інших жертв «Великого терору».

 

Указом Президента України № 431/2007 від 21 травня 2007 року «Про заходи у зв'язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937 – 1938 років» в Україні встановлено День пам'яті жертв політичних репресій, який відзначається щороку у третю неділю травня.

 

Контакти:

Прес-центр Адміністрації Президента України, тел.: (044) 255 63 18, 255 6551, 255 7813.