Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Архів Майдану зберігатиметься в Україні і закордоном

Спогади учасників протестних подій 2013–2014 років зберігатимуться в Україні і закордоном. Український інститут національної пам’яті підписав угоду про співпрацю з громадською організацією “Фонд збереження історії Майдану”, яка розмістить копію архіву Майдану в європейських університетах.
 
Український інститут національної пам’яті та громадська організація “Фонд збереження історії Майдану” для проекту “Майдан: усна історія” уже записали понад 300 інтерв’ю з активістами Майдану та свідками подій зими 2013–2013 років, що становить майже 500 годин розмов, записаних на відео та аудіо.
 
Ми плануємо зібрати максимум інтерв’ю з учасниками Майдану та, по можливості, іншої сторони, щоб створити архів Майдану, який служитиме джерельною базою для істориків, режисерів-документалістів, соціологів, психологів та ін. У майбутньому матеріали будуть доступні широкому загалу, а також будуть використані в експозиції Музею Свободи / Музею Майдану”. Сподіваюся, що об’єднавши зусилля, ми досягнемо поставленої мети», – каже Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.
 
Професор в галузі радянських і пост-радянських досліджень Каунаського Університету ім. Вітаутаса Великого Роберт ван Ворен, який є Головою виконкому ГО “Фонд збереження історії Майдану”, розповів, що декілька європейських університетів уже зацікавилися розміщенням у себе копії архіву Майдану.
 
«Перед Фондом стоїть декілька основних цілей – це напрацювання, збір і збереження записів усних історій; створення умов для того, щоб колекція усних історій була доступна для дослідників та інших зацікавлених осіб, а також збереження копії архіву за межами України задля безпеки. Тож наша мета співпадає із завданнями, які ставить перед собою Український інститут національної пам’яті. Ми теж хочемо зробити свій внесок в колективну пам'ять про протести в Україні в 2013–2014 рр.», – зауважив Роберт ван Ворен.
 
 
Нагадаємо, цього року Український інститут національної пам’яті спільно з  Центром “Карта” (м. Варшава, Польща) та іншими громадськими організаціями видасть книгу спогадів про події Революції Гідності «Вогонь Майдану. Чин української волі, 21 листопада 2013 – 22 лютого 2014» в рамках проекту «Архів Майдану».
 
Проект «Майдан: усна історія» відкритий для співпраці, цікавих ідей, нових спогадів. Всі охочі можуть звертатися з пропозиціями до Українського інституту національної пам’яті або “Фонду збереження історії Майдану” (тел. 097-647-98-64, 095-595-50-70).
 
Прес-служба УІНП:
as@memory.gov.ua
тел.: +38 044 253-15-63