Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Чернігівські історики хочуть демонтувати Алею Героїв та створити Музей «совка»

26 січня 2015 року про подальшу долю Алеї Героїв у Чернігові говорили у дискусійному клубі «Експертна думка» відомі історики та журналісти.

Думки щодо необхідності осучаснення Алеї радянської доби лунають в обласному центрі вже давно.

Чернігівські історики у цілому підтримують ідею демонтажу погрудь комуністичних діячів.

«Якщо ми будемо правильно трактувати історію утворення СРСР, то ці діячі подібні до діячів так званих ДНР та ЛНР» - зазначив доктор історичних наук Сергій Леп’явко.

На його думку, рішення про демонтаж повинна ухвалити міська рада, а постаменти цивілізовано перемістити на територію історичного музею. Чи здатна міська рада на таке вольове рішення – у присутніх багато запитань.

Представник Інституту національної пам’яті в області Сергій Бутко підкреслив: «Якщо ми говоримо про побудову нової незалежної України, то історичний ландшафт міста повинен відповідати справжнім героям країни, а не тим, хто проти неї боровся. Нам треба вшанувати героїв сучасності».

«У сучасному вигляді Алея Героїв постала у 1960 роках. Вже тоді чернігівці називали ці погруддя «Алея розстріляних героїв», адже більшість із цих діячів сталінський режим знищив у роки Великого терору» - підкреслив Сергій Леп’явко.

Історик Тамара Демченко виступає за широку просвітницьку кампанію серед чернігівців. Про історичних персонажів, постаменти яких стоять на Алеї героїв, чернігівці мало що знають. Приміром, той же Антонов-Освієнко зі своєю армією йшов походом на Українську Народну Республіку, тобто, по суті, боровся проти незалежності нашої держави. А тому треба донести до чернігівців потрібну інформацію, перш ніж робити радикальні кроки по демонтажу.

Директор обласного історичного музею імені Тарновського Сергій Лаєвський виступає за створення у Чернігові так званого музею «Совка», у якому б знайшлося місце всім комуністичним погруддям. На його думку, такий музей можна створити у Центральному парку культури та відпочинку.

Джерело: «Високий Вал»