Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Декомунізація по-кримськи: Як це буде?

Як буде відбуватися декомунізація Кримського півострова, чому це актуально, коли Україна не має контролю за півостровом, і як самопроголошена кримська влада може допомогти Україні в справі декомунізації Криму - про це розповів Hromadske.Крим спеціаліст Українського інституту національної пам'яті Сергій Громенко.

Співробітники Українського інституту національної пам’яті нарахували 70 населених пунктів, від міста до села, на території Кримського півострова, які підпадають під дію закону про декомунізацію. Місто одне — Красноперекопськ, більшість села і є кілька селищ міського типу — центрів районів, тобто відповідні райони теж будуть перейменовані.

"Красноперекопськ згідно з нашими пропозиціями отримає назву Яні Капу, Нові ворота. Це характеризує географічну специфіку міста й перегукується з розташованим поряд Ор Капу, Насипні ворота.

Попри те, що де факто Україна не контролює Крим, ми зможемо виконати два важливих пункти перейменування: завдяки постанові Верховної Ради будуть внесені зміни в документи, які регулюють територіальний устрій України, та в документи середнього рівня — держкадастри, офіційні карти.

На всіх міжнародних картах, які будуть зроблені за українськими зразками, будуть уже змінені назви", розповів Сергій Громенко..