Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Для загиблих за суверенітет України створюють сектори військових поховань

В Україні почали створювати сектори військових поховань, які призначені для поховання виключно військовослужбовців, загиблих в боях за суверенітет та територіальну цілісність України. Український інститут національної пам’яті звернувся з відповідними листами до органів місцевого самоврядування.

За клопотанням УІНП Херсонська міська рада виділила земельну ділянку під сектор військових поховань на кладовищі Геологів. Уже 29 серпня з відповідними почестями у військовому секторі цвинтаря Геологів були поховані бійці батальйону «Херсон»: комбат Руслан Сторчеус та рядовий Олег Пешков.

5 вересня поряд зі своїми бойовими побратимами будуть поховані рядові батальйону «Херсон» Павло Мазур та Владислав Ковальов, які загинули зі зброєю у руках, захищаючи Україну. Український інститут національної пам’яті висловлює співчуття рідним загиблих воїнів.

Питання компактного поховання загиблих в АТО є питання надзвичайної ваги, - каже Павло Подобєд, координатор програми Українського інституту національної пам’яті з вшанування пам’яті загиблих військовослужбовців. - Просимо органи місцевого самоврядування відповідально поставитись до вшанування пам’яті загиблих героїв і докласти всіх зусиль, аби на місцевому кладовищі був створений сектор військових поховань, де, за згодою рідних, знайдуть свій спочинок герої, які пліч о пліч захищали свою Україну”.

Як пояснили в УІНП, сектор військових поховань має бути відділений від решти поховань доріжками або зеленими насадженнями, з місцем для спорудження загального монументу загиблим воїнам і місцем під встановлення щогли для державного прапору. Сектор військових поховань обов’язково повинен бути нанесений на загальну план-схему кладовища, що міститься на вході до цвинтаря.

Слід врахувати можливість проведення урочистих заходів на території сектору військових поховань: відвідування почесними делегаціями, проведення поминальних богослужінь, покладання квітів, несення почесної військової варти біля могил, проведення мітингів-реквіємів тощо.

Нагадаємо, Український інститут національної пам’яті звернувся до органів місцевого самоврядування з пропозицією вшанувати пам’ять загиблих військовослужбовців, які загинули під час Антитерористичної операції.