Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

До 21 грудня експертна комісія з перейменування приймає пропозиції нових назв для населених пунктів

 

На сьогодні більшість вулиць, названих на честь одіозних радянських діячів Леніна, Фрунзе, Орджонікідзе, або перейменовані, або уже прийняте попереднє рішення про їхнє перейменування.

 

Про це розповів експерт Українського інституту національної пам'яті Богдан Короленко в інтерв'ю Gazeta.ua.

"На сьогодні відбувається здебільшого перейменування вулиць, названих на честь діячів місцевого масштабу. По деяких не має інформації, хто є особа, на честь якої названа вулиця. Для цього органи місцевого самоврядування зверталися до місцевих архівів. Загалом можна сказати, що більшість вулиць на завершальному етапі перейменування", – зазначив Богдан Короленко.

 

Щодо перейменування населених пунктів, до 21 листопада органи місцевого самоврядування мали подати пропозиції щодо нових назв. До зазначеної дати звернення до парламенту надійшли від 4-х міст. Це Артемівськ Донецької області. Йому пропонують повернути історичну назву міста Бахмут, яка була до 1924 року. У цьому списку також Дзержинськ Донецької області. Це місто знаходиться на березі річки Кривий Торець, тому на громадських слуханнях місто вирішили перейменувати в Торецьк. Також подала рішення про перейменування міська рада Іллічівська. 12 листопада це питання обговорили на громадських слуханнях, а 20 листопада Іллічівська міська рада ухвалила відповідне рішення та подала клопотання до Верховної Ради України про перейменування міста Іллічівська на місто Чорноморськ. Четверте місто з цього списку - це Кіровоград. Кіровоградська міська рада звернулася до парламенту з клопотанням про перейменування міста, надавши 7 пропозицій щодо нової назви. Власне з цих 7 пропозицій Верховна Рада й обиратиме нову назву для міста Кіровоград.

 

Щодо решти населених пунктів рішення про перейменування прийматиме парламент на підставі рекомендацій Українського інституту національної пам'яті. У зв'язку з цим УІНП ініціював створення експертної комісії, до складу якої увійдуть науковці НАН України, краєзнавці та представники громадськості. Відповідні звернення Інституту вже скеровано до Інституту історії України, до Інституту української археографії та джерелознавства імені Грушевського, до Інституту української мови та Національної спілки краєзнавців України.

 

Експертна комісія до 21 грудня прийматиме пропозиції від органів місцевого самоврядування, які з тих чи інших причин не встигли подати до Верховної Ради відповідні звернення.

 

Інтерв'ю повністю на сайті Gazeta.ua.