Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

ДО ДНЯ ГІДНОСТІ В КИЄВІ ВІДКРИЛАСЬ ВИСТАВКА "МАЙДАН: ЛАНДШАФТИ ПАМ'ЯТІ"

 

В Києві до Дня Гідності і Свободи 21 листопада на Майдані Незалежності відкрилася виставка «Майдан: ландшафти пам’яті».

Інсталяція складається із 48 планшетів на металевих стендах, які нагадують про ключові етапи, перебіг, почуття, перемоги і втрати Революції Гідності.

 

 

 

 

"Важливий урок який ми маємо винести з 21 листопада 2004 року, періоду Помаранчевої Революції - це урок про те, що загублена пам'ять може дуже дорого коштувати. Ми нажаль не зробили нічого, аби зафіксувати в суспільній свідомості, належно зафіксувати Помаранчеву Революцію. Не переосмислили, почали швидко забувати. Відсутність нашої пам'яті про Помаранчеву Революцію дозволила реванш, страшний реванш за який нам довелося заплатити потім ще одною революцією - Революцією Гідності. Нам довелося заплатити кров'ю людей, які гинули тут за кілька метрів. Це приклад того як дорого нація може платити за втрату пам'яті", - сказав Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, відкриваючи виставку.

 


 

Він також наголосив, що й досі Національний Музей Революції Гідності • Maidan Museum не має даху над головою, хоча і має вже землю під ногами. І це за словами Голови Українського інституту національної пам'яті говорить про те, що попереду ще багато роботи.

Володимир В'ятрович закликав всіх долучатися до створення Музею Майдану щоб зберегти пам'ять про Майдан, про українців, які вміють перемагати.

"Український інститут національної пам'яті робить титанічну роботу, щоб ми не забули про Майдан: не лише виставки але й роботу. яка не дозволить зафіксувати ту історію, яка відбулася тут у нас. Чим була ця історія? Це було народне повстання. Я дивлюся на 21 листопада як на позитивний день. День, коли український народ повстав проти диктатора і показав свою любов до Гідності, цінностей, боротьбу за своє майбутнє за своє життя", - зазначила виконувач обов'язків міністра охорони України Уляна Супрун.


 

Вона також додала, що сьогодні ведуться розмови про архітектурний конкурс “Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції Гідності” в Києві. Проте за словами Супрун Музей Майдану це не лише будівля, це і реформи, люди, які реформують систему бо Революція Гідності не завершилася, вона триває щодня.