Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

 

Вітальне слово Голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича учасникам одинадцятого щорічного круглого столу «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: наукові та освітні аспекти».

 

 

 

Щороку 27 січня Україна разом із усією світовою спільнотою вшановує пам'ять жертв Голокосту – мільйонів єврейських жінок, чоловіків і дітей, які загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни. Лише на українських землях їх кількість сягає моторошного числа - близько 1,5 мільйона осіб. Це, приміром, більше, ніж кількість жителів у передвоєнній та сучасній Естонії. Однак це не лише статистика. За нею стоять долі людей, зі своїми турботами, мріями, любов’ю і вірою. У Бабиному Яру лишилася майже вся родина Гені Баташевої, самій їй вдалося врятуватися. Вічним болем для неї, тоді ще 17-річної молодої дівчини, стала загибель мами, якій не виповнилося й 40 років, сестри-близнючки Лізи та 11-річного братика… Подібним злочинам немає виправдання і терміну дії.

Для вшанування та збереження пам’яті про цю страшну трагедію, про всіх розстріляних, страчених у газових камерах, виснажених голодом і примусовою працею, Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, в якій йдеться: «Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість». Саме цей документ оголосив 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту.

Важливу дискусію, яка вже більше десяти років привертає увагу українського суспільства до теми Голокосту, проводить Український центр вивчення історії Голокосту. Висловлюємо організаторам щиру подяку за цілеспрямовану роботу, завдяки якій українське суспільство набуває розуміння, що приховують у собі тоталітарні ідеології та режими, зверхність, ненависть, ксенофобія та расизм.

Український інститут національної пам’яті щиро вітає учасників та гостей одинадцятого щорічного круглого столу «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: наукові та освітні аспекти» та бажає вам усім плідної роботи. Вчора, 26 січня, УЦВІГ спільно з Інститутом презентували наш новий методичний посібник для вчителів «Бабин Яр: Пам’ять на тлі історії. Путівник для вчителя». Сподіваємося й на подальшу нашу плідну співпрацю.

 

Голова Українського інституту

національної пам’яті                                                                                              Володимир В’ятрович