|
ДРУГИЙ ДЕНЬ ФЕСТИВАЛЮ "ІСТОРІЯ.UA" У ЗАПОРІЖЖІ
Фестиваль ІСТОРІЯ.UA, який вперше відбувався у Запоріжжі цими вихідними - 5 і 6 травня - відвідали понад три тисячі жителів і гостей міста.
Другого дня подія була багата на книжкові презентації, зокрема історик Юрій Іріоглу презентував видання "Образ війни та насильства в усних наративах населення Південної України кінця ХХ - початку ХХІ ст."
Презентували громадськості й перевидання важливої для Запоріжжя книги Якова Новицького "Острів Хортиця на Дніпрі" видавництва “АА Тандем”.
Історик Сергій Громенко розповів про свою нову книгу "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана 1918 року". Презентація викликала жвавий інтерес та обговорення.
Заступник голови Українського інституту національної пам’яті, історик Володимир Тиліщак разом з істориком Юрієм Щуром провели відверту розмову на тему "Незнаної війни: український спротив сталінізму кінця 1920 - початку 1930 років".
Були й інші обговорення на фестивалі, зокрема низка істориків взяли участь у круглому столі "Без брому і нафталіну: як відновити пам'ять і долати російську історичну пропаганду. Запорізькі виклики". Зокрема свої думки висловили: Володимир Тиліщак, Олег Репан, Юрій Щур, Федір Турченко, Ольга Вакало, Юрій Каганов, Олександр Ситник, Сергій Білівненко, Вячеслав Зайцев, Павло Кравчук, Віктор Гудзь. Модерував круглий стіл Владислав Мороко.
Активну дискусію викликав майстер-клас від заступника директора архіву СБУ Анатолія Хромова - як шукати інформацію в архівах репресивних органів. Присутні ставили багато практичних питань - як знайти інформацію про зниклого родича? Історик та архівіст Анатолій Хромов пояснив присутнім усі тонкощі пошукових робіт.
Історик Кирило Галушко презентував на фестивалі громадсько-просвітницький проект "LIKБЕЗ. Історичний фронт". Усе про видання історії України: від багатотомників популярної історії України до новітньої "Історії українського війська".
Найбільшу зацікавленість молоді викликала презентація настільних ігор від розробників "Мандрівка Україною", "Незалежність" та "Українська революція 1917 - 1921". Відвідувачі фестивалю встигли протестувати гру та обмінятись враженнями. Модерували зустріч розробники ігор Юрій Смертига та Борис Роженко.
Другого дня відбулися концерти творчих колективів із Запоріжжя. Окрасою стала мистецька акція “Запорізькі обереги” та виступ Школи козацького бойового мистецтва "Спас".
Завершував фестиваль концерт козак-гурту “Гайдамаки”, які своїми потужними фольк-рок композиціями запам’ятаються відвідувачам на довго.
Український інститут національної пам’яті висловлює щиру подяку усім місцевим організаторам та координаторам, які долучилися до творення історії без брому і нафталіну в своєму рідному місті. |