Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Катівня спецслужб СРСР може стати музеєм

Керівник Інституту Національної пам'яті Володимир В'ятрович продемонстрував підвал на вулиці Липська, 16 – у Києві. Раніше тут була катівня ЧК (спецслужба Радянського Союзу), де мордували і катували людей, розповідає пан В'ятрович. Меморіальної таблички немає. Напис – тепловий пункт. Мало хто знає, що тут було і ще менше тих, хто тут був.

У підвалі є замуровані двері. В Інституті хочуть детальніше вивчити всі ходи тут та можливі написи. А згодом зробити виставку для відвідування громадян.

Пан В'ятрович хоче реалізувати ще одну мету – зібрати архів КДБ, радянської міліції, а ще зовнішньої розвідки, яка працювали проти української діаспори в одному місці.

Державний галузевий архів СБУ на 8 і 9 травня по вулиці Іриненська, 4 показуватиме документи з архівів КДБ. Це приватні листи. До солдатів від рідних і від бійців до родин. Відповідно до знайдених документів – приватні листи в той час перечитувалися спецслужбою радянського союзу – КДБ.

За критику радянської влади у приватних листах можна було потрапити за Грати, – каже Валерій Огороднік, науковий консультант державного архіву СБУ.

Новий очільник архіву СБУ Ігор Кулик розповідає, ще кілька місяців тому навіть науковцям доступ до таких документів був обмежений.

Його позиція збігається з очільником Інституту Національної пам'яті – документи радянських спецслужб треба забрати від нинішніх спецслужб. І вони мають стати доступнішими для громадськості.

Джерело: Громадське ТБ \ Сергій Андрушко, Ігор Присяжний