|
Херсонщина долучилася до проекту «Майдан: усна історія»Записи спогадів учасників Революції гідності у Херсоні розпочалися наприкінці квітня 2015 року на базі телерадіокомпанії «Скіфія». На сьогодні вже записано 23 відеосвідчення.
Під час запису інтерв’ю в студії телерадіокомпанії «Скіфія» Координацією записів у Херсоні займається досвідчений архівіст Олена Стукалова. Технічне забезпечення взяла на себе Обласна державна телерадіокомпанія «Скіфія». Записи здійснюються на студії досвідченим оператором Володимиром Муравицьким, з організацією записів допомагає заступник директора ТВО Таміла Іванова. Олена Стукалова розповідає: «Як учасниця Херсонського Майдану багатьох людей я знаю особисто. Далі, через знайомих знаходжу контакти тих, кого хотіла б запросити, прошу поради активістів. Намагаюся охопити різних людей: організаторів та ведучих Майдану, представників політичних партій, священиків, які майже щодня були з нами та розпочинали зібрання Майдану молитвою, автомайданівців, молодь, студентів, які влаштовували акції, флешмоби, брали участь у знесенні пам’ятників Леніну (у м. Херсоні та районах області), волонтерів, просто яскравих учасників». Робоча група – Олена Стукалова, Таміла Іванова, Володимир Муравицький Серед записаного – інтерв’ю з одним із організаторів Херсонського Майдану, нинішнім головою Херсонської міської ради Володимиром Миколаєнком, який був обраний на посаду у травні 2014 року, а також з іншими майданівцями, які тепер працюють у місцевій владі. Дуже щирими і цікавими є розповіді людей, які не належать до жодної політичної партії та прийшли на Майдан за покликом серця, усвідомлюючи, що саме від них та від їхньої участі в подіях Майдану залежить майбутнє країни та кожного її громадянина. Один із респондентів Юрій Пекаліс на запитання щодо пам’яті про Майдан та його героїв відповів: «Найкращою пам’яттю буде можливість сказати своїм дітям, що країна змінилася, люди живуть добре, злодії покарані, корупції немає, ми живемо за європейськими принципами та вступили до Євросоюзу – все це завдяки Майдану та Небесній сотні».
Довідково Проект «Майдан: усна історія» реалізується Українським інститутом національної пам’яті з березня 2014 року, а з червня того ж року у партнерстві з Фондом збереження історії Майдану. В рамках проекту збираються спогади свідків та активістів із різних середовищ Майдану та різних регіонів, які стануть джерельною базою для істориків, документалістів, правозахисників та інших. Станом на липень 2015 року записано понад 400 інтерв’ю. Зібрані матеріали будуть зберігатися в архіві Майдану. Окремі фрагменти інтерв’ю розміщуватимуться в Інтернет-просторі.
Прес-служба Українського інституту національної пам’яті |