Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

ХТО ПОХОВАНИЙ ПІД ЗРУЙНОВАНИМ ПАМ’ЯТНИКОМ ВОЯКАМ УПА В ГРУШОВИЧАХ У ПОЛЬЩІ

Про результати розкопок на місці зруйнованого пам’ятника воякам УПА на цвинтарі в селі Грушовичі, поряд із містом Перемишль, Республіка Польща, розкажуть історики та експерти, які були учасниками української делегації, що здійснювала спостереження за проведенням робіт.

 

 

 

31 травня о 13.00

конференц-зала «Укрінформу»

(м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16)

Учасники:

  • Святослав Шеремета, відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій.
  • Павло Подобєд, заступник начальника управління – начальник відділу обліку та збереження місць пам’яті Управління інституційного забезпечення політики національної пам’яті Українського інституту національної пам’яті.
  • Володимир Бірчак, історик, керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху, екс-заступник директора ГДА СБУ.

 

Нагадаємо, що 26 квітня 2017 року на цвинтарі у селі Грушовичі представники правих польських організацій зруйнували пам’ятник воякам Української Повстанської Армії.  Польська сторона пояснила це як «демонтаж незаконного пам’ятника УПА», який простояв 23 роки. Руйнування монумента постфактум було легалізовано заявами Міністерства культури та Інституту національної пам’яті Польщі.

 

Україна засудила такий крок. Пам’ятник у Грушовичах – серед тих, які вимагають відновити представники Українського інституту національної пам’яті. Відновлення місць пам’яті є обов’язковою передумовою поновлення пошукових робіт польських науковців на території України, які заблоковані з весни минулого року.

 

У травні цього року польський Інститут національної пам’яті ініціював проведення розкопок на місті знищеного пам’ятника з метою спростування факту наявності поховань під монументом. Україна скерувала до Польщі групу з 5 експертів для спостереження за роботами польських науковців.

 

Руйнування братської могили вояків УПА в Грушовичах є 15-м за чергою актом наруги над місцями пам’яті українського народу в Польщі, вчиненим від 2014 р.

 

Прес-служба Українського інституту національної пам’яті

+380 44 281 08 91