Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

КИЇВСЬКИМ ДЕРЖСЛУЖБОВЦЯМ РОЗПОВІЛИ ПРО ПОДІЇ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 1917-1921 РР.

 

23 лютого в Печерській районній державній адміністрації пройшов День інформування до 100-річчя початку Української революції 1917-1921 років. Працівникам адміністрації прочитала лекцію головний спеціаліст відділу популяризаційної роботи Інституту Ольга Михайлова.

 

 

Голова Печерської районної в Києві державної адміністрації Сергій Мартинчук нагадав про роль Української Центральної Ради у становленні української державності, а також про потребу вдумливого ознайомлення з історією Української революції.

Лекція співробітниці Інституту була присвячена подіям першого етапу Української революції – добі Центральної Ради (березень 1917–початок 1918 рр.). У доповіді були висвітлені передумови революційних подій, розказано про діячів першого етапу Української революції. Розповідь була проілюстрована презентацію з світлинами діячів та пам’ятних місць Революції, фотографіями універсалів Центральної Ради та іншими документами доби.

 

«Українська революція мала зовсім інший характер і інші завдання, ніж ті, які ставилися Російською революцією, де йшлося про захоплення тогочасної адміністративної структури з тим, щоб надати їй нове політичне забарвлення. Перед Українською революцією постало складніше завдання – побудувати адміністративну і владну вертикаль української держави, якої досі не існувало. Київ не був до того столицею, але в процесі Революції він став столицею, і ця вертикаль була загалом створена», – підсумувала Ольга Михайлова.

 

На завершення, Сергій Мартинчук підкреслив, що ознайомлення з історією Української революції 1917 – 1921 років допомагає краще розуміти, яких помилок варто уникати у державному будівництві.