Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Кінопоказ до 99-річчя створення Української Центральної Ради та початку Української революції 1917-1921 років

В якій атмосфері відбувалося підписання Берестейського мирного договору 9 лютого 1918 року між УНР та державами Четверного союзу (Німеччиною, Австро-Угорщиною, Болгарією, Туреччиною)? Як виглядала делегація щойно проголошеної Української Народної Республіки на переговорах із «зубрами» світової геополітики? Як заливався «сургуч» на перший мирний договір Першої світової війни? Якою була «неофіційна частина» переговорів у Бересті? Про це, й багато іншого, зможете дізнатися, переглянувши документальний фільм «Перший мирний договір світової війни», знятий німецькою кіностудією 1918-го. Стрічка протягом майже 100 років пролежала в архіві, залишаючись невідомою не тільки для пересічного глядача, але й істориків.

В п’ятницю 4 березня 2016 р. о 18.00 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 60, ауд. 349) відбудеться показ та обговорення унікальних стрічок – документального фільму «Der erste Friedensvertpag des Weltkrieges» («Перший мирний договір світової війни») (1918 р.) та історичної кінохроніки «Украинское движение» (1917 р.).

Другий фільм – кінохроніка «Украинское движение», знята Скобелєвським просвітнім комітетом у 1917 році, зафіксувала нам політичних діячів та події, що відбувалися майже 100 років тому. Зокрема, містить кінопортрети голови Генерального секретаріату – першого уряду України Володимира Винниченка, голови Української Центральної Ради, професора Михайла Грушевського з групою членів УЦР біля Педагогічного музею в Києві, де працювала Українська Центральна Рада, групу делегатів восьмої сесії УЦР.

Також – кінострічка відображає маніфестацію на підтримку Української Центральної Ради солдатів-українців Петроградського гарнізону, що відбувалася під гаслами «Хай живе вільна Україна», «Нехай живе Українська Центральна Рада і Автономна Україна!»; Український мітинг на Софійській площі в Києві, на якому виступає Михайло Грушевський; парад Вільного козацтва та інших військових частин Української Центральної Ради, який приймав Михайло Грушевський, генеральний секретар військових справ УНР Микола Порш та військовий комендант Києва Михайло Ковенко.

Оскільки кінохроніку знімали росіяни, що далеко не завжди орієнтувалися в суспільно-політичному житті України, то й події, пов’язані з більшовицьким збройним виступом у Києві у листопаді 1917 р. потрапили в кінохроніку «Украинское движение».

Фільм коментують:

Олександр Кучерук, завідувач «Музею Української революції 1917-1921 років» НМІУ

Григорій Савченко, професор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка

Ярослав Файзулін, к.і.н., начальник управління Українського інституту національної пам’яті

 

Організатори заходу:

Український інститут національної пам’яті

Київський національний університет ім. Тараса Шевченка

«Музей Української революції 1917-1921 років» НМІУ