![]() |
|
КОНКУРСНА КОМІСІЯ ЗАСЛУХАЛА КАНДИДАТІВ НА ПОСАДУ КЕРІВНИКА АРХІВУ УІНП
На посаду керівника Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті подалося двоє кандидатів. Претенденти запропонували членам конкурсної комісії власний проект розвитку ГДА УІНП терміном на п’ять років і надали відповіді на запитання членів конкурсної комісії.
«Конкурсна комісія уважно розглянула обидві кандидатури згідно з визначеними критеріями. На жаль, жоден з учасників конкурсу під час співбесіди не представив цілісного бачення проекту розвитку Архіву національної пам’яті терміном на п’ять років та необхідного знання міжнародного досвіду щодо законодавчої бази і практики її застосування у сфері відкриття архівів спеціальних служб. Жоден з кандидатів не набрав достатньої кількості балів. Враховуючи таку ситуацію, конкурсна комісія ухвалила рішення не рекомендувати жодного кандидата для призначення на посаду керівника ГДА УІНП», – заявив голова конкурсної комісії з відбору керівника Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті Костянтин Новохацький.
Нагадаємо, що у 2014 році відновлено доступ до розсекречених у 2008-2010 роках документів колишньої радянської спецслужби — ЧК-НКВД-КҐБ, які зберігаються в Архіві СБУ. Сталий доступ до цих матеріалів повинен бути гарантований кожному на виконання Законів України та Рекомендації № R (2000) 13 Комітету міністрів Ради Європи країнам-членам стосовно європейської політики доступу до архівів, яка вважає можливість об'єктивно вивчати власну історію невід'ємною ознакою демократії.
21 травня 2015 р. набув чинності Закон України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років», відповідно до якого запроваджується вільний доступ до архівів та передача їх з-під відомств силових органів до Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті (ГДА УІНП).
Такий крок допоможе глибше досліджувати минуле й буде однією з гарантій неповернення тоталітарних практик у роботі правоохоронних органів та спеціальних служб незалежної України.
Все про доступ до архівів в Україні за лінком.
Після падіння комуністичного режиму Польща, Чехія, Болгарія, країни Балтії та Центрально-Східної Європи зробили доступними секретні документи каральних органів і таємної поліції та передали їх цивільним відомствам — аналогам Українського інституту національної пам’яті.
За додатковою інформацією звертайтеся:
(098) 459-31-91, (044) 281-08-99 – Ігор Кулик, начальник Управління інституційного забезпечення політики національної пам’яті, секретар конкурсної комісії з відбору керівника Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті |
![]() |