Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

"ЛЕКТОРІЙ: 500 ХВИЛИН ПРО УКРАЇНУ". ПАВЛО ГРИЦЕНКО

 

Павло Гриценко очолює Інститут української мови Національної академії наук України. Ця установа є спадкоємицею заснованого 1921-го року легендарним Агатангелом Кримським й репресованого через 9 років Інституту української наукової мови.

 

Стан мови, наявність перспектив для її розвитку – один із маркерів життєздатності держави, переконаний Павло Гриценко. У своїй лекції професор розповідає, як змінювалося становище української мови упродовж останніх 25-ти років.

 

У незалежність Україна увійшла із ухваленим 28 жовтня 1989 року "Законом про мови в Українській РСР". На 1991 рік ми мали розвинену літературну українську мову. Втім, наявні стримувальні чинники не допускали її повноформатного функціонування у суспільному житті. Відтоді як рух за мову став невіддільним від руху за державу, змінилося чимало. Але буття української мови навіть у незалежній Україні ніколи не було безхмарним. Слухайте лекцію Павла Гриценка за лінком.

 

Надагаємо, триває проект "Лекторій: 500 хвилин про Україну". Щодня, о 19.30, в ефірі 1-го каналу Українського радіо звучать лекції, в яких експерти аналізують ключові аспекти 25-річчя незалежності.