Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

"ЛЕКТОРІЙ: 500 ХВИЛИН ПРО УКРАЇНУ". ВОЛОДИМИР ФЕСЕНКО

 

Володимир Фесенко – політолог, голова правління Центру політичного досліджень «Пента». Автор кількох десятків наукових та навчально-методичних публікацій, співавтор підручників з політології.

 

Як змінювалися Президенти України за часів Незалежності, і які уявлення були про них у наших виборців, і чому саме українці голосували за конкретну людину. Про це розповів у своїй лекції пан Володимир.

 

«На кожних президентських виборах ми голосуємо не стільки за реальну людину, скільки за наше уявлення про неї, за її уявний образ. І тому вже приблизно через рік наступає неминуче розчарування. Я це називаю «розпад президентського рейтингу», – говорить політолог. «Вже через рік відбувається падіння рейтингу кожного Президента України приблизно вдвічі. Також ми голосуємо не тільки за, але й «проти». Дуже часто працює на президентських виборах логіка меншого зла».

 

За словами пана Володимира, відповідно до опитувань населення, більшість людей хочуть обирати Президента на прямих виборах, і хочуть, щоб у нього була реальна влада. І тому українці не готові до суто парламентської форми правління. Вони хочуть персоніфікації влади.

 

«Суспільство хоче бачити гетьмана, а не царя, не самодержця», – впевнений Володимир Фесенко.

 

Аудіозапис лекції за лінком: