Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Лідери та аутсайдери декомунізації на Чернігівщині (інфографіка)

 

Наразі у Чернігівській області перейменовано понад 90% (2389) об’єктів топоніміки, назви яких підпадали під декомунізацію. Ще 159 вулиць та провулків мають бути перейменовані до 21 травня цього року.

 

Серед аутсайдерів декомунізації у частині перейменування Ічнянський (50 неперейменованих вулиць та провулків), Козелецький (28), Бобровицький (24) та Борзнянський (24) райони.

 

Окрім того, в населених пунктах області демонтовано 44 пам’ятники і пам’ятних знаки. Недемонтованими залишаються 34 таких об’єкти. Наразі найбільш гостро питання демонтажу стоїть у Бахмацькому та Ніжинському районах, де мають бути демонтовані по 5 об’єктів (у тому числі ліпнина та мозаїка).

 

Вимоги Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» у частині перейменування об’єктів топоніміки та демонтажу пам’ятників і пам’ятних знаків у повному обсязі виконані у Варвинському, Коропському, Куликівському, Прилуцькому районах та у містах обласного значення Ніжин і Прилуки.

 

Також нагадаємо, що 4 лютого 2016 року Верховна Рада України своєю постановою перейменувала перші 25 сіл і селищ Чернігівської області, а 17 березня цього ж року ще 8.

 

Інформацію про виконання вимог закону про декомунізацію узагальнено на основі звітів, наданих районними державними адміністраціями та виконавчими комітетами міських рад.

Інформацію підготував Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.