|
Міністри юстиції України, Польщі, Литви, Латвії та Естонії підписали спільну декларацію щодо масових депортацій
Декларація щодо 75-річчя масових депортацій у червні 1941 року – такою є повна назва документа, що його Павло Петренко та його колеги з Польщі, Литви, Латвії та Естонії підписали у Вільнюсі. Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства юстиції України.
"Наші народи найбільше постраждали під час розподілу територій після початку Другої Світової війни. Відомий американський історик Тімоті Снайдер назвав їх "криваві землі", адже в 30-40-х роках XX століття на цих землях Радянським Союзом та нацистською Німеччиною було замордовано біля 14 мільйонів людей. Жоден з них не був солдатом. Більшість з них були літніми людьми, жінками та дітьми, які не мали зброї, – написав Павло Петренко у своєму блозі на "Українській правді". – Депортації 1939-1941 на новоотриманих землях здійснювали разом Радянський Союз та Німеччина, коли вони ще були союзниками. Всього у 1939-1941 роках на західних землях України було проведено чотири масові депортації (у лютому, квітні-травні, червні-липні 1940 і травні-червні 1941), жертвами яких стали понад 200 тисяч осіб (українців, поляків, євреїв)".
"Метою комуністичного Радянського Союзу було не тільки анексувати нові території, знищити суверенні демократичні країни, але і перемішати народи, знищити волю до боротьби за державність", – зазначає міністр.
У спільному комюніке міністри юстиції заявили, що такі злочини проти людяності ніколи не зможуть знищити дух тих, хто прагне до свободи.
Читайте також: Radio Free Europe: Балтійські країни пам'ятають, Росія воліє забути |