Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ: ДОСТУП ДО АРХІВІВ ЯК ЧАСТИНА ПРАВА НА ІНФОРМАЦІЮ

 

Українські та закордонні архівознавці, юристи, народні депутати, історики та громадські активісти обговорять проблеми та перспективи забезпечення безперешкодного доступу громадян до архівної інформації.

 

 

 

 

15 листопада

 

у конференц-залі «Embassy Suite» готелю «Radisson Blu»,

 

адреса: м. Київ, вул. Ярославів вал, 22

 

з 9:00 до 16:30.

 

Формально доступ до архівної інформації в Україні було відкрито ще з початку 90-х років, втім реально попри прогресивні зміни у інформаційному законодавстві останніх років пересічний громадянин не завжди може отримати потрібні йому дані в архіві, натикаючись на численні перешкоди. На відміну від європейських країн, де увага до архівів як відкритого джерела цінної історичної інформації та фактору національної безпеки є значною, в Україні архіви залишаються в парадигмі радянської системи з домінуючою відсутністю якісного сервісу та бюрократичними першкодами.

 

Архіви є унікальним осередком історичної інформації, даних про архітектурні та культурні пам’ятки, метричні книги, що несуть інформацію про наших предків, інформацію про масові репресії, рухи супротиву, а зрештою - закритих за архівними дверима цінних фактів про колишніх партійних функціонерів, політиків та публічних діячів.

 

Доступ до архівів є елементом права кожного - громадянина, журналіста, активіста, науковця на інформацію і належне забезпечення цього права має дати можливість викривати помилки і злочини колишніх еліт, захищати пам’ятки історії і архітектури, відкривати нові сторінки історії і захищатися від історичних фейків, і просто дізнаватися хто були наші предки/

 

Про проблеми української архівної справи та іноземний досвід під час конференції, щокрема, говоритимуть:
Голови парламентських комітетів Вікторія Сюмар, Микола Княжицький та Oksana Bilozir
Pavel Žáček, CEVRO Institute, радник міністра культури, Чехія; Ирина Кушнир, представниця Уповноваженого з питань дотримання права на інформацію та представництва в Конституційному Суді України; Volodymyr Viatrovych, голова Українського інституту національної пам'яті; Андрій Когут, директор архіву Служби безпеки України; Тетяна Баранова, голова Державної архівної служби;  Лілія Білоусова, т.в.о. директора Державного архіву Одеської області; Ігор Розкладай, експерт Реанімаційний Пакет Реформ - РПР (медіа, політика національної пам’яті).

 

Захід організовано у співпраці Проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні» в Україні та Центру демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ)