Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

На Чернігівщині тривають навчальні програми із декомунізації для голів територіальних громад

 

У листопаді – грудні 2015 року в Чернігівській області помітно прискорилося виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» від 9 квітня 2015 року № 317.

Сергій Бутко, співробтник УІНП, читає лекцію на тему реалізації декомунізаційного законодавства для голів територіальних громад

 

Станом на 1 листопада 2015 сільські, селищні і міські ради перейменували менше 20% об’єктів топоніміки (вулиць, провулків тощо) у своїх населених пунктах, що підпадають під дію Закону. Ще гірше було з перейменуванням населених пунктів: із близько 60-ти тільки щодо 4-х були подані до Верховної Ради України пропозиції відносно нових назв. Не було демонтовано жодного пам’ятника, пам’ятного знаку за рішеннями місцевих органів влади, це було частково зроблено тільки зусиллями активістів.

 

Станом на 1 грудня 2015 місцевою владою перейменовано понад 40% комуністичних назв об’єктів топоніміки у населених пунктах, до парламенту направлено 17 пропозицій щодо перейменування населених пунктів (ще 9 місцевих рад рішення прийняли і готували свої подання), демонтовано понад 30% пам’ятників і пам’ятних знаків та інших меморіальних об’єктів, що прославляли комуністичний режим. За першу декаду грудня ці показники, судячи з поточної інформації, різко зросли.

 

Однією з причин прогресу є планове навчання новообраних голів територіальних громад за професійною програмою підвищення кваліфікації, зокрема, щодо виконання вимог закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

 

Навчання сільських і селищних голів у Чернігівській області здійснюється у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. У розкладі занять – лекція-діалог «Правові засади та організаційні принципи реалізації положень законодавства України про декомунізацію».

 

Впродовж листопада – першої половини грудня на першій сесії підвищили кваліфікацію три з чотирьох груп сільських і селищних голів.

 

Навчальна програма реалізовується у співпраці з Українським інститутом національної пам'яті.