Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

На Донеччині відкрилась виставка про Голодомор

12 листопада у Краматорську відбулося відкриття документальної виставки «Голодомор в Україні 1932-1933 років – геноцид українського народу», яка розкриває механізми вчиненого комуністичним режимом у 1932-1933 роках злочину проти людяності – вбивство голодом мільйонів мешканців України. 
Виставка триватиме до 17 листопада 2014 року в Центральній бібліотеці ім. М.Горького (м.Краматорськ, вул. Гвардійців Кантемирівців, 16,  поверх 2), яка триватиме до 17 листопада 2014 року. Організатори виставки - Служба безпеки України, Український інститут національної пам'яті.
 
"Основна мета заходу – показати мешканцям Донбасу, що в Голодоморі 1932-33 рр був вчинений геноцид українці", - пояснюють організатори експонування виставки у Краматорську.
 
На відкритті були присутні офіційні особи – начальник відділу міськвиконкому з питань преси, інформації та зв’язків з громадськістю Коцаренко В.Ф., в.о. начальника відділу культури і туризму Барвінок О.Є. Відвідувачі бібліотеки, представники громадськості міста, учні, викладачі, журналісти та гості міста – усього біля 150 громадян відвідали цю урочисту подію. 
 
Перед присутніми виступили: співробітник Служби безпеки України, керівник слідчо-оперативної групи з розслідування кримінальної справи «Про вчинення Голодомору – геноциду українського народу 1932 – 1933 рр.», автор одного з розділів виставки Валерій Миколайович Удовиченко; викладач історії ЗОШ № 17, голова місцевої спілки «Просвіта» Микола Миколайович Конобрицький; науковий співробітник музею історії міста Краматорська Олена Лебеденко.
 
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять померлих під час Голодомору. 
 
Протягом заходу демонструвався документальний фільм «Закляття безпам’ятства» (події Голодомору на Луганщині), лунала пронизлива музика та пісенні твори. Представлена також виставка літератури з фондів ЦМПБ ім. М. Горького. Кожний з присутніх мав можливість взяти з собою диск з вищезгаданим кінофільмом, щоб донести правдиві свідчення про події Голодомору 1932-1933 рр. до своїх рідних, друзів. 
 
Виставка включає матеріали виставок, які створювались у попередні роки. Зокрема, це - частина плакатів виставки, створеної Службою безпеки України та Українським інститутом національної пам’яті у 2009 році за матеріалами розслідування кримінальної справи за фактом вчинення геноциду в Україні в 1932-1933 рр., а також плакати виставки «Вбивство голодом – геноцид», створеної у 2013 році до 80-тих роковин Голодомору 1932- 1933 років в Україні.
 
У 2009 році співробітники  Служби безпеки України під час розслідування кримінальної справи проаналізували і систематизовали величезну кількість архівних документів з метою зібрання доказів вчиненого геноциду.
 
За результатами розгляду кримінальної справи 13 січня 2010 року Апеляційний суд міста Києва визнав організаторами вчинення тяжкого злочину геноциду Й.Сталіна, В.Молотова, Л.Кагановича, П.Постишева, С.Косіора, В.Чубаря і М.Хатаєвича. У зв'язку з тим, що ці особи померли, суд закрив кримінальну справу відповідно до пункту 8 частини 1 статті 6 Кримінально-процесуального кодексу України, тобто за нереабілітуючими підставами.  
 
Окремі із матеріалів кримінальної справи лягли в основу спільної виставки СБУ та Українського інституту національної пам’яті, яка експонувалась у м. Києві у 2009 р.
 
У 2013 р. в Верховній Раді України експонувалась виставка «Вбивство голодом – геноцид», створеної до 80-тих роковин Голодомору, яка розкривала механізми вчинення злочину геноциду та особливості Голодомору в різних регіонах України. 
 
Нагадаємо, щорічно у четверту суботу листопада Україні відзначає День пам'яті жертв голодоморів.