|
НА ХЕРСОНЩИНІ ВІДКРИЛИ МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ ДО 100-РІЧЧЯ ЗВІЛЬНЕННЯ КРИМУ ВІЙСЬКАМИ УНР
У селищі Новоолексіївка Херсонської області 22 квітня відкрили меморіальну дошку до 100-річчя звільнення військами Української Народної Республіки Криму від більшовиків. Пам'ятний знак присвячено учасникам Кримського походу армії УНР - запорожцям полку Болбочана, які в 1918 році звільняли Крим від більшовиків. Дошку було виготовлено Благодійним фондом “Героїка”. В рамках заходів присвячених 100-річчю визволення Криму українським військом від російсько-більшовицьких окупантів у селі Чонгар відбулися збори й концерт.
“У ці дні Україна відзначає 100-річчя з часу звільнення Криму від більшовиків, а також підняття українських прапорів над кораблями Чорноморського флоту. Кримська група підполковника Петра Болбочана в ніч з 20 на 21 квітня 1918 року здобула залізничний міст між Чонгаром та Кримом, що був такою собі брамою до Криму, а далі українські війська по черзі зайняли Джанкой, Сімферополь, Бахчисарай, загони українських кіннотників впритул наблизилися до Севастополя і Алушти. У Сімферополі, де перебували основні сили Кримської групи, ледь не відбувся конфлікт між українськими і німецькими військовими. Далі з наказу українського уряду Кримська група змушена була залишити півострів. 29 квітня війська Болбочана зосередились у Мелітополі. Цього дня відбулося ще дві знакові для української історії події: з наказу командувача адмірала Михайла Сабліна над кораблями Чорноморського флоту в Севастополі були підняті українські прапори, а до влади в Києві прийшов гетьман Павло Скоропадський”, - прокоментував співробітник Інституту Ярослав Файзулін.
Окрім того, 23 квітня в Херсонському державному університеті відбувся круглий стіл «Український Крим: минуле та сьогодення», організований Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим. У заходах взяли участь Представник Президента України в Криму Борис Бабін, співробітники Українського Інституту національної пам'яті Ярослав Файзулін та Максим Майоров, народні депутати, представники місцевої влади та самоврядування, Меджлісу кримськотатарського народу, історики, військовослужбовці та громадськість.
|