Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

На Личаківському кладовищі у Львові перепоховали півтисячі останків жертв радянського режиму

Останки людей, які були перепоховані у Львові, належали жертвам репресій, які помирали в пересильній тюрмі №25 на нинішньому проспекті Чорновола, а також за адресою 6-й Топольний провулок, де, за припущеннями істориків, було спецкладовище НКВС.

Розкопки розпочались 2014 року, коли один з власників ділянки на 6-му Топольному провулку під час будівництва виявив людські кістки. Тоді там і виявили масове захоронення. Припускають, там ховали людей, які помирали в пересильній тюрмі №25. Останки понад 50 людей виявили і на території самої тюрми.

Загалом за два роки пошукових робіт ексгумували останки 511 людей, 67 з них належать маленьким дітям.

Дослідження антропологів показали, що кістки належать або новонародженим, або дітям, які померли ненародженими. Припускають, ув'язнених жінок навмисне стимулювали, щоб вагітність не заважала їм працювати в таборах.

Також науковці дослідили, що жертви страждали через недоїдання. У 1944 - 1955 роках через львівську пересильну тюрму перейшло понад 500 тис. людей.

Наразі дослідники планують на території спецкладовища продовжувати пошуки й ідентифікувати імена загиблих. Фахівці ще не дослідили весь таємний цвинтар, отож у майбутньому, можливо, знайдуть більше останків, повідомив директор комунального підприємства "Доля", відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета

"Потрібно знайти тюремні та лікарняні книги, тому що більшість загиблих – це власне в'язні, які вмирали в лікарняній тюрмі і були перепоховані", – зазначив Святослав Шеремета.

Джерело ZahidNet, Вголос