Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ ВІДКРИЛИ ПАМ’ЯТНИК-МЕМОРІАЛ «БОРЦЯМ ЗА ВОЛЮ УКРАЇНИ»

12 жовтня 2018 року у місті Монастириська Тернопільської області було урочисто відкрито пам’ятник-меморіал «Борцям за волю України».

Захід відбувся за участі місцевої влади, учасників бойових дій на Сході України, громадських активістів, представників духовенства та місцевих жителів.

 

 

 

 

 

Ідея спорудженого меморіалу полягає у художній передачі основних етапів національно-визвольної боротьби через збірний образ її учасників, серед яких: вояки російсько-української війни, герої Небесної сотні, члени ОУН та вояки УПА, учасники міжвоєнної та повоєнної антиколоніальної боротьби українців проти російського та польського панувань на українських землях (опір хлібозаготівлям в УРСР, пацифікації українців в ІІ Речі посполитій, депортаціям українців як корінного народу з етнічних земель, русифікації та полонізації); учасники національно-визвольних змагань 1917-1921 рр. (Герої Крут, Зимових походів, Листопадового чину...).

Центральним елементом пам’ятника є скульптура Олександра Маляра – права рука з тризубом, обрамлена двома кам’яними напіварками. Ця ідея символізує зв’язок захисту прав і свобод людини з суверенітетом та державністю нації, до якої ця людина належить.

Питання необхідності спорудження у Монастириськах такого пам’ятника назрівало давно.

Так, для втілення задуму у травні 2017 року було створено комісію, до складу якої увійшли жителі Монастирищини, які є фахівцями у різних галузях, зокрема голова Монастириської районної організації «Меморіал» Василь Головко, історик Петро Козубський, начальник відділу архітектури РДА Іван Білик, начальник бюро технічної інвентаризації Олег Галай, отець Володимир Шуляр, учасник бойових дій Роман Ділай. Протягом 2017 року відбулось кілька засідань комісії, де було розглянуто графічні матеріали і визначено остаточну модель меморіалу.

Фото: Андрій Старух