Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

На Волині презентували проект «Майдан: усна історія»

19 листопада у Волинському краєзнавчому музеї відбулася презентація проекту Українського інституту національної пам’яті «Майдан: усна історія». Студентам Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, які завітали на захід, завідувач відділу новітньої історії Валентина Машлай спочатку провела екскурсію експозицією, присвячену Революції Гідності.

Після перегляду в актовому залі перед молодю виступили активісти Майдану: Член Самооборони Волині та активіст 35-ї сотні «Волинська Січ» Богдан Климчук, самообороніввець та волонтер Сергій Рижков, керівник Волинського обласного центру допомоги учасникам АТО, боєць 35-ї сотні Майдану та доброволець «Азову» Олексій Кушнєр, сотенний 35-ї сотні Самооборони Павло Данильчук, поранений на Майдані боєць 35-ї сотні Олександр Нечипурук. Вони поділилися своїми спогадами і думками про сучасний стан у державі.

Представник Українського інституту національної пам’яті на Волині Леся Бондарук розповіла про проект «Майдан: усна історія». Вона розповіла про те, чому важливо задокументувати спогади учасників Майдану, а також які є сьогодні результати проекту та його перспективи.

Викладачка Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та громадська діячка професор Оксана Ярош, яка опікується організацією інтерв’ю у Луцьку, зазначила, що записувати спогади майданівців непросто, мовляв, люди знову все згадують та повертаються у ті події. Також активістка переконана, що кожна історія – суб’єктивна, однак, усі записані спогади – це об’єктивна картина.

Наостанок запрошені переглянули короткі ролики-спогади волинських активістів Майдану.