Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Науковий круглий стіл, присвячений 95-й річниці Дня Соборності України (Акту Злуки між УНР і ЗУНР 22 січня 1919 р.)

22 січня 2014 р. у м. Київ у Національному науково-дослідному інституті українознавства та всесвітньої історії Міністерства освіти і науки України (ННДІУВІ) відбувся науковий круглий стіл, присвячений 95-й річниці проголошення Акта Злуки УНР і ЗУНР 22 січня 1919 р.

 

Основними темами для обговорення на круглому столі були: передумови української національно-демократичної революції, договір про об’єднання між УНР і ЗУНР, сучасна історіографія Акту Злуки 22 січня 1919 р., значення Акта Злуки для українського державотворення, подальший процес здійснення соборності українських земель у ХХ – на поч. ХХІ ст.

У вступному слові доктора історичних наук, професора, директора Національного науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії А. С. Чайковського акцентувалася увага на актуальності проблеми соборності як на початку ХХ ст.., так і тепер. Доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, директор Українського інституту національної пам’яті В. Ф. Солдатенко у доповіді на тему «Українська соборність: ідея та досвід її реалізації 1919 р. в сучасному науковому дискурсі» зазначив, що, зважаючи на події останніх місяців в Україні, уроки минулого потрібно поставити на службу сьогоднішнього дня.

 У доповідях і виступах дослідників були розглянуті різноманітні наукові проблеми, зокрема, питання соборності в процесі українізації доби визвольних змагань (1917-1921 рр.) (доповідь доктора історичних наук, професора, завідувача відділу української історії ННДІУВІ Шевченка В. Ф.), позиції політичних партій стосовно об’єднання УНР і ЗУНР (виступ доктора історичних наук, завідувача відділу дослідження впливу державотворчих і цивілізаційних чинників на формування національної пам’яті УІНП Любовець О. М.), становище західноукраїнських земель у контексті геополітичного протистояння початкового періоду «холодної війни» (1945 – середина 1950-х рр.) (виступ доктора історичних наук, професора, заступника директора УІНП Ведєнєєва Д. В.), а також проблема кримських земель та Берестейщини у контексті української соборності, відображення визвольних змагань та ідеї соборності українських земель у геральдиці та державній символіці України, висвітлення Акту Злуки у фондах Центрального державного архіву зарубіжної україніки та у Вікіпедії.

Програма