Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Обговорили перспективи розвитку заповідника «Бабин Яр»

Поряд із Аушвіцем київський Бабин Яр є знаним у світі місцем пам’яті та символом Голокосту. Для України він є місцем знищення не лише євреїв та ромів, а також радянських військовополонених, українських націоналістів, заручників і в'язнів Сирецького концтабору, душевнохворих з психічної лікарні ім. Павлова, футболістів київського «Динамо». Крім того, це й місце Куренівської катастрофи 1961 року.
 
26 червня в Українському інституті національної пам'яті відбулась нарада про перспективи облаштування меморіальної території, зокрема, розвитку заповідника «Бабин Яр».
 
У засіданні під головуванням очільника УІНП Володимира В’ятровича взяли участь представники Інституту історії України НАН України, Українського центру вивчення історії Голокосту, а також директор Національного історико-меморіальний заповідника «Бабин Яр» Борис Глазунов і провідний науковий співробітник Музею історії м. Києва, відповідальний секретар Громадського комітету для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру Віталій Нахманович.
 
На зустрічі було ухвалено рішення про створення робочої науково-експертної групи з питань розвитку меморіальної території Бабиного Яру та діяльності історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» та заплановано провести у вересні 2015 року науково-громадський круглий стіл для обговорення цих питань.
 
Бабин Яр – це загально визнане місце пам’яті світового значення. Ми маємо приклади, як зміна ставлення до місць пам’яті стає визначним кроком до самоусвідомлення народів, держав, своєрідною візитівкою та презентацією світу – «Це наша історія. Ми є частиною світу». Поляки, впорядковуючи Аушвіц, зберігаючи пам’ять про страшну трагедію, забезпечують загальносвітову вакцинацію від повторення подібних подій у майбутньому. Збереження національної пам’яті та культура ставлення до меморіальних місць – необхідна умова унеможливлення таких трагедій, це квиток у майбутнє, який в Україні лише створюється.
 
Прес-служба 
Українського інституту національної пам’яті