Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

ПЕРШИЙ ДЕНЬ ФЕСТИВАЛЮ "ІСТОРІЯ.UA"

13 жовтня - перший день фестивалю "Історія.UA", який присвячений 100-річчю Української революції 1917—1921 років.

Насичений різноманітними подіями: презентаціями книжкових новинок, показами фільмів, панельними дискусіями з відомими істориками, письменниками, журналістами, видавцями, музикантами та багатий на емоції і враження.

 

 

 

Розпочався фестиваль презентацією гри "Українська революція 1917-1921 років".

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В'ятрович зазначив: "Ця гра по-новому пропонує подивитися на події 1917-1921 років. Це надзвичайно важливо саме тепер, коли Україна стала об’єктом так званої гібридної війни. Цільовою аудиторією  є старшокласники. Гра стане доповненням до навчального процесу, тому розповсюджуватимемо її безкоштовно серед шкіл та бібліотек, які звертатимуться до нас.

 

Відкриття фестивалю

 

Юрій Смертига, розробник гри розповів : "Ми швидко з Інститутом зустрілися і порозумілися. Від першої зустрічі до презентації ескізу й ігрового поля пройшов тиждень. Півроку ми працювали над змістом та наповненням. Потрібно боротися за голови наших дітей, бо якщо не ми, то за них боротимуться наші сусіди".

 

Школярі тестують гру

 

Одразу після презентації учні 11-А класу київської гімназії № 178 мали змогу  протестувати гру "Українська революція 1917-1921 років". Нарешті, вона потрапила до тих, для кого призначена. Школярі поділилися враженнями,  гра усім надзвичайно сподобалася та викликала купу бурхливих емоцій.

 

Учні з учителем та працівниками Інституту національної пам'яті

 

Книжковий блок презентацій фестивалю розпочався із книги спогадів учасників війни на Сході України "Усна історія російсько-української війни. (2014—2016 роки). Випуск 3". Цей проект - співпраця  Українського інституту національної пам’яті, Запорізького національного університету та  Запорізької ОДА. На презентації були також і герої книги - безпосередні учасники російсько-української війни. Цінність цього видання у живих емоційних розповідях очевидців.

 

Презентація книги "Усна історія російсько-української війни. (2014—2016 роки). Випуск 3"

 

Одразу по тому обговорили ще одну книгу спогадів безпосереднього учасника подій, але вже сторічної давнини - спогади Михайла Шкільника "Україна в боротьбі за державність в 1917—1921 рр." Упорядник Владислав Верстюк та видавець Віра Соловйова ділилися враженнями від процесу підготовки та видання.

 

Владислав Верстюк та видавець Віра Соловйова

 

Експертний корпус провів дискусію "Мартиролог героїв: фундамент пам'яті російсько-української війни" на якій актуальними темами для обговорення були: облік військових втрат і глорифікація загиблих, реєстр поховань бійців російсько-української війни, робота із "живою памʼяттю" — фіксація спогадів комбатантів, проблеми музеєфікації воєнних артефактів.

 

Дискусія "Мартиролог героїв: фундамент пам'яті російсько-української війни"

 

Весело і жваво пройшов майстер-клас від Юрія Журавля "Історія без нафталіну: нові форми, нові підходи". Митець розповів про  цікаві способи подачі історії для дорослих і малих.  Комікси, відео, блог, використання інтерактивних методів - це все нестандартний підхід до популяризації.

 

Юрій Журавель проводить майстер-клас

 

Під час презентації "Історична політика на прикладі ребрендингу ЗСУ: новий однострій, почесні імена, стяги" її учасники: Віталій Гайдукевич, Василь Павлов, Олексій Руденко поділилися досвідом та розповіли про величезну роботу, що передувала втіленню змін у Збройних Силах.

 

 

Віталій Гайдукевич ділиться досвідом

 

Відвідувачі фестивалю

 

Не нудьгували і наймолодші гості фестивалю, адже для них були  передбачені активності на історичну тематику.

 

Наймолодший учасник фестивалю

 

Видавництво "Либідь" презентувало аж три книги про Михайла Грушевського:

"Михайло Грушевський: біографічний нарис" (авт. Руслан Пиріг)

"Обличчям до обличчя: ілюстрований життєпис М.Грушевського" (авт.-упоряд. Світлана Панькова, Ганна Кондаурова)

"100 історій і розповідей про двох українських геніїв" (авт. Володимир Мельниченко).

 

На презентації книг про Михайла Грушевського

 

Завершився перший день фестивалю показом художньої стрічки "Червоний" та публічною дискусією "Українська державність в умовах війни: 100 років досвіду", учасниками якої були Володимир В’ятрович, Іван Патриляк, Андрій Руккас, Євген Магда та Віталій Гайдукевич.

 

Учасники дискусії "Українська державність в умовах війни: 100 років досвіду"

 

Фото: Юлія Капшученко-Шумейко

 

Детальніше про фестиваль на Фейсбук-сторінці Інституту.