Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Прем’єра фільму “Легіон. Хроніка УГА” в Києві

3 грудня в столичному Будинку кіно відбулася прем’єра фільму “Легіон. Хроніка УГА” режисера Тараса Химича. Зал був заповнений вщерть, глядачів стояли навіть у проходах. Показ пройшов у рамках кінолекторію УІНП.

Стрічку представив Голова УІНП Володимир В’ятрович.

“Часом один фільм може зробити більше, ніж десятки томів написаного тексту. Тому я дуже втішений, що в Україні з’являється якісне історичне документальне кіно. І коли ми говоримо про таке кіно — то говоримо в першу чергу про Тараса Химича, який уже зробив кілька вагомих історичних проектів”.

Він наголосив на важливості стрічки саме зараз: “У тому протистоянні, що зараз є з Росією, російську армію не переможе пострадянська армія. Її переможе тільки українська армія, яка спирається на українські військові традиції. Наше завдання як істориків відкривати й доносити правду про військові традиції. У цьому відношенні фільми Тараса Химича надзвичайно важливі. Цей фільм ми будемо показувати по військових частинах і їздити з ним по прифронтовій зоні”.

Цю думку розвинув також начальник відділу інформаційно-пропагандистського забезпечення управління пропаганди головного управління по роботі з особовим складом Збройних сил України підполковник Поровський Микола. Він подякував за “створення ідеологічної зброї, яка сьогодні так потрібна для Збройних сил, для виховання моральної переваги українського воїна над московським ворогом, проти якого воюємо. Такі фільми потрібні як патрони, як зброя, адже тільки сформувавши глибоку мотивацію українського вояка, відданість до українських військових традицій ми зможемо створити цю перевагу. Надзвичайно важливо на прикладі цього фільму ув’язати в єдиний ланцюг визвольну боротьбу 1918 року, визвольну породьбу УПА і сучасну визвольну боротьбу, адже це — ланки одного ланцюга визвольної боротьби українського народу за нашу незалежність, за майбутнє України”.

Автори фільму, зліва направо: сценарист Олександ Пагіря, сценарист Тарас Химич, ветеран російсько-української війни Володимир правосудов, простановник батальних сцен.

Режисер Тарас Химич наголосив на особливостях свого підходу до зйомки історичних фільмів: “Фільм цікавий тим, що в ньому знімалися реальні солдати, які приїжджали з бойових дій, поверталися у відпустку, і казали: “Ми правильні, знімай уже зараз”. Тоді ми їхали в окопи і знімали. Я для себе багато чого віідкрив, бо я читав спогади і не до кінця розумів, про що люди писали 100 років тому. Солдати допомогли мені то усвідомити. Я намагався зрозуміти кожну сторону того конфлікту, кожного з тих спогадів, максимально передати дух простих людей з різних країн, які воювали в той час кожен за свою країну. У стрічці не йдеться про жодного з командирів — ми в цьому, як і в попередніх своїх проектах, показуємо історію через призму простих людей”.

Також на прем’єрі виступив третій президент України Віктор Ющенко, який розказав про важливіть розуміння тяглості української історії.

Після показу глядачі задавали питання, відповідь на одне з яких всіх дуже потішила. Тарас Химич повідомив, що найближчим часом фільм у повній якості буде викладено на YuoТube. Також планується переклад стрічки англійською мовою.