|
Реформа декомунізації в частині перейменування населених пунктів відбулася
14 липня Верховна Рада України підтримала 4 постанови, якими перейменувала місто Кіровоград, 10 сіл та селищ, а також Комінтернівський район в Одеській області.
Місто Кіровоград отримало назву Кропивницький (проект постанови № 4222) на честь письменника й драматурга Марка Кропивницького. Саме Кропивницького, який народився на теренах нинішньої Кіровоградщини, вважають одним із фундаторів українського професійного театру.
Також парламент підтримав проект постанови № 4907, яким декомунізував Комінтернівський район Одеської області. Тепер він називається Лиманський.
Окрім того, проголосувавши за проекти постанов №4907 та № 4651, Верховна Рада перейменувала:
село Жовтневе на Забереж (Закарпатська область);
село Петрівка на Махнівка (Чернігівська область);
село Червонознам’янка на Знам’янка, селище міського типу Комінтернівське на Доброслав (Одеська область);
селище Комсомольське на Благодарівка, Красне Знам’я на Любомирівка (Миколаївська область);
село Жовтневе на Верхове (Харківська область).
Отримали нові назви два села та селище на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей (проект постанови № 4751). Село Комінтернове перейменували на Пікузи, село Красна Зоря – на Чорногорівка. А селище Красний Пахар назвали Ступакове на честь загиблого учасника АТО, лейтенанта Збройних сил України Івана Ступака. Родом із Фастова, Іван пішов у Збройні сили добровольцем й загинув 29 січня 2015 року, саме в день пам’яті героїв Крут, у Вуглегірську
Верховній Раді залишається перейменувати Кіровоградський район. Також зі старими назвами поки що залишаються Кіровоградська та Дніпропетровська області: щоб їх перейменувати, необхідно внести зміни до Конституції.
“Таким чином реформа декомунізації в частині позбавлення назв українських міст та сіл від тоталітарної пропаганди відбулася. Україна повертатиметься до Європи без цього комуністичного тягаря”, – сказав голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.
До речі, 13 липня Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування одноголосно відхилив проекти постанов щодо повторного перейменування вже декомунізованих населених пунктів. Йшлося про місто Горішні Плавні та 4 села. Нагадаємо, таке “перейменування” суперечить чинному законодавству України. |