Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

"Російське населення почало кількісно переважати в Криму лише після 1917 року"

 
12 грудня історик Українського інституту національної пам'яті, к.і.н. Сергій Громенко прочитав лекцію, що розвінчує міфи про російський Крим. Послухати про історію півострова в Національному музеї історії України в Києві зібралося понад півсотні людей.
 
 
 
У першій частині лекції історик проаналізував етнічний склад населення Криму за період з 1783-го по 2014-й рік. Російське населення кількісно переважило кримськотатарське лише після 1917-го року. За багатовікову історію півострова Москва контролювала цю землю лише 171 рік.
 
 
 
«Справжня причина виселення кримських татар в тому, що Сталін готувався до війни з Туреччиною. Тому з Кавказу були депортовані тюркські мусульманські народи, з Криму – кримські татари. Крим і Кавказ повинні були стати двома головними театрами бойових дій. У 1944 році ця війна мало не почалася, – зазначив Сергій Громенко. – Але не встигли. А коли в другій половині 1940-х років повернулися до ідеї війни з Туреччиною, остання вже вступила в НАТО, і флот США охороняв її береги. Так війна з Туреччиною не розпочалася, але тили були зачищені».
 
 
 
Лекція відбулася в рамках проекту "Відкрита школа історії". Це спільний проект ГО "Патріотичні ініціативи" та інтернет-порталу "Likбез. Історичний фронт". Партнери проекту – Інститут історії НАН України, Український інститут національної пам'яті, Історичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка, Національний музей історії України за підтримки Адміністрації Президента України.
 
Джерело: Крим. Реалії
 
Читайте також: