Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

“СЕРЦЕБИТТЯ”: У СТОЛИЦІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ МИСТЕЦЬКИЙ ПРОЕКТ ПРО ПОДІЇ МАЙДАНУ

 

1 грудня в торговельному центрі GLOBUS відбулася презентація мистецького проекту Антона Логова «Серцебиття». У виставці задіяні світлини з Революції Гідності, авторська графіка та елементи інсталяції.

 

 

 

 

Під час відкриття Генеральний директор Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло зазначив, що нинішній день є символічним для українців, адже цього дня у 2013 році, після кривавого розгону мирних мітингувальників, українці згуртувались і почали протидіяти злочинній владі.

 

Цей проект приурочений подіям, які відбулися 4 роки тому 1 грудня тут на Майдані… Ми говоримо про світлини згадані мільйонами і нам цікаво відчуття цих мільйонів в єдиному серці художника”, - сказав Пошивайло, додавши, що має надію, що наступного року інсталяція мандруватиме країною.    

 

 

Заступник голови Українського інституту національної пам'яті Володимир Тиліщак, під час презентації акцентував, що відсіч українського народу злочинній владі, яка розпочалася 1 грудня 2013 року - це подія, що змінила Україну і яку ми сьогодні до кінця ще не усвідомлюємо.    

 

Очевидно, що події 1 грудня 2013 змінили Україну. Можливо ми й досі не усвідомлюємо наскільки ця зміна була радикальною… І до сьогодні це серцебиття триває. Воно розпочалося 30 листопада 2013 року, коли українську революцію Гідності спробували зупинити. Події першого грудня стали українською відповіддю на спробу знищити українську революцію”, - наголосив Тиліщак.

 

 

Автор проекту “Серцебиття” Антон Логов підкреслив, що у мистецькому проекті задіяні роботи чотирьох фотографів з яких утворені інсталяції.  

 

Тут відразу співпало декілька ідей, декілька тем, декілька авторів. Найбільш документально могла зафіксувати ті події фотографія. Я використовую серії чотирьох фотографів - Сергія Бабенка, Богдана Пошивайла, Сергія Рістенка та Олександра Сліпченка, які фіксували всі ці події. Коли я взявся за цю ідею, перше що мені здалося метафорою, всього цього - це пульс і саме серцебиття”, - пояснив митець.  

 

 

Проект “Сердцебиття” - це спроба мистецького осмислення подій Євромайдану, прагнення до змін, заглиблення в явище консолідації суспільства, що вловлюється лише на рівні відчуттів та емоцій.

 

 

Нагадаємо, що експозицію відкрито для перегляду з 1 до 20 грудня 2017 року щодня з 10.00 до 20.00 без вихідних. Вхід вільний.

 

 

Організатори: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, Український інститут національної пам’яті та ТЦ GLOBUS.

 

Довідково: Антон Логов – один з представників сучасного українського мистецтва. Його роботи є в приватних колекціях в Україні, Англії, Франції. Творчі зацікавлення Антона фокусуються на абстрактному живописі та створенні просторових арт-об’єктів.

 

Антон Логов народився 1984 року в місті Роздільна Одеської області. У 2004 році закінчив Одеське художнє училище імені М. Б. Грекова, а в 2010 році – Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури в Києві. Із 2008 року бере активну участь у виставках в Україні та за кордоном. Із 2010 року співпрацює з арт-центром “Я-Галерея”. Живе в Києві. Досліджує урбаністичні зміни в столиці за допомогою фотографії. Викладає предмет “Інсталяція” в Школі сучасного мистецтва.