|
Студенти із Полтави записали спогади про Майдан
У рамках проекту «Майдан: усна історія», започаткованого Українським інститутом національної пам’яті, студенти Полтавського педагогічного університету записали спогади учасників Революції гідності.
Учасники Полтавського Майдану (Марія Пелих, Анна Кравченко, Наталія Шокот, Юрій Кондратьєв, Станіслав Коряк, Жанна Авраменко, Олександр Матвійчук, Руслан Василенко)
Заради збереження свідчень про протестні акції, що відбулися наприкінці 2013 – початку 2014 років, у Києві та найбільших містах нашої країни здійснюється збір інтерв’ю учасників Майдану. У Полтаві координацією місцевої робочої групи із запису спогадів зайнявся доктор історичних наук, професор Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка Юрій Волошин.
Ідеєю необхідності проведення записів він зацікавив студентів цього університету. До роботи у групі долучилися Марія Пелих, Аліна Рябокінь, Марина Семко, Артем Олефіренко, Тетяна Татаріна, Артур Гобозашвілі. Вони навчаються на історичному факультеті, тож не могли оминути своєю увагою події Майдану, які стали визначальними для всієї країни.
Юрій Волошин
Кожен зі студентів має свою думку про Майдан, по своєму брав участь у ньому. Але долучаючись до проекту, вони мали подивитися на Майдан очима інших людей, простежити за його розвитком, абстрагуючись від безпосередньої участі у ньому. Юрій Волишин для членів робочої групи провів методичну підготовку, а потім студенти самі взялися за добір респондентів.
За словами Марії Пелих, у Полтаві Майдан мав свою специфіку, в принципі, як і в кожному місті України. Люди, що і по цей день часом здаються дещо відстороненими та лінивими, насправді є палкими патріотами та всім серцем люблять свою батьківщину. Кожен по своєму брав участь у розвитку подій Майдану, а тому ми обрали різних людей, щоб подивитися на Майдан під різними кутами.
Марія Пелих
Серед опитаних – Роман Федів, який є прихильником ВО «Свобода». Він від самого початку Майдану разом зі своїми побратимами попрямував до Києва, аби брати участь у більш масштабних подіях; студенти історичного факультету Анна Кравченко, Руслан Василенко, Станіслав Коряк, Юрій Кондратьєв.
Для історії залишила свої спогади Тетяна Авдєєва, яка є активною учасницею громадської організації «ЗЛАМ стереотипів». Вона займалась організацією мітингів, акцій, пікетів, флешмобів що проходили у Полтаві, координувала роботу майданівців, а також їздила до Києва. За словами Марини Семко, яка записувала інтерв’ю з Тетяною, активістка вразила її своєю мужністю та непохитністю, а також здатністю приймати виважені рішення у найскладніших та іноді екстремальних ситуаціях.
Тетяна Авдєєва
Зібрані спогади передані до Українського інститут національної пам’яті. Вони будуть використовуватися для наукових досліджень, в експозиціях Музею Майдану/ Музею Свободи, у видавничих проектах.
У планах студентів записати спогади тих, хто першим організовував Євромайдан у Полтаві − це Олександр Коба, Юліан Матвійчук та інші, які зараз перебувають в зоні АТО у складі добровольчих батальйонів. А також спогади представників громадських організацій, політичних партій тощо.
Прес-служба
Українського інституту національної пам’яті
|