Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

У Брно відкрилася виставка «Спротив геноциду»

 

14 квітня на Філософському факультеті Університету Масарика у Брно за співпраці Українського інституту національної пам’яті та Посольства України в Чеській Республіці відкрилася фотодокументальна виставка «Спротив геноциду». Експозиція розповідає про опір, який чинили українці сталінському тоталітарному режимові у 1920-х – на початку 1930-х років.

 

Фото: Роберт Вистрчіл (Robert Vystrčil)

 

У відкритті взяв участь заступник декана з міжнародних зв’язків Філософського факультету, доцент Томаш Поспішіл, директор Інституту славістики Філософського факультету, професор Іво Поспішіл, керівник відділення україністики, доцент Галина Миронова, консул-керівник Консульства України в Брно Іван Холостенко, а також викладачі, студенти, випускники університету, представники ГО «Українська ініціатива Південної Моравії».

 

Відкриваючи виставку, професор Іво Поспішіл назвав події 30-х рр. ХХ-го століття в Україні величезною трагедією та наголосив на необхідності усвідомлення її масштабів. Іво Поспішіл  також підкреслив важливість солідарності світової спільноти, аби подібна трагедія більше ніколи не повторилася.

 

Керівник Консульства України в Брно Іван Холостенко зачитав спогади очевидця фатальних подій про дитинство, позначене трагедією Голодомору в Україні.

 

Фотодокументальна виставка «Спротив геноциду» експонується в Україні з лютого цього року. Також у лютому її мали змогу побачити відвідувачі Х Міжнародного фестивалю Mene Tekel (детальніше за лінком).

 

Фото: Роберт Вистрчіл (Robert Vystrčil)

 

Нагадаємо, що у листопаді 2014 року, до 81-х роковин Голодомору 1932-1933, експозицію «Спротив геноциду» вперше відкрили в Києві. Минулого року Український інститут національної пам'яті підготував та розіслав тираж виставки обласним державним адміністраціям, щоб її змогли побачити якомога більше українців.

 

За кордоном виставку вперше побачили в Ліллі (Франція): вона експонувалася в Лілльському католицькому університеті з 14 листопада 2015 року.

 

Експозиція «Спротив геноциду» триватиме до 30 квітня 2016 року.

Фото: Роберт Вистрчіл (Robert Vystrčil)

 

Довідково:

 

Стендова виставка «Спротив геноциду» створена Українським інститутом національної пам’яті спільно із Галузевим державним архівом Служби безпеки України, Центром досліджень визвольного руху та Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду ’32-33 років в Україні та має на меті ознайомити громадськість із спротивом який чинило українське суспільство, передусім селянство, сталінському тоталітарному режиму у 1920 – на початку 1930 років.

 

Саме страх перед українським визвольним рухом штовхав Й.Сталіна і його оточення до вчинення злочину геноциду у Голодоморі 1932 – 1933 років. На 18-ти стендах виставки представлені унікальні документи та фото із ГДА СБУ інших державних архівів які розкривають масштаби спротиву, його форми і методи. Значна частина документів оприлюднена вперше.