|
У Чернігові краєзнавці розповіли про маловідомих українських героїв
У четвер, 12 лютого, в Чернігові у приміщенні обласної бібліотеки ім. В. Г. Короленко відбулася презентація книги краєзнавця Віктора МОРЕНЦЯ «Невідома спадщина», у якій йдеться про те, що визвольні змагання 1917–1920 років були не громадянською війною, а війною українського народу за незалежність.
Автор зібрав в одну книгу спогади, статті та щоденники старшин Армії УНР, які народилися у Чернігівській області. Під час презентації, краєзнавець розказав основні моменти їх біографій.
«Внаслідок поразки визвольних змагань 1917–1920 років багато українців опинилося в еміграції, але вони продовжували відродження Української державності», – акцентував увагу Віктор МОРИНЕЦЬ.
Окрім героїв, які прославляли Україну в еміграції, в архівних документах він знайшов й численні списки сексотів, які у ті часи були майже у кожній організації. За його словами, навіть концтабори існували на наших землях до появи гітлерівських військ.
Автор зауважив, що у Чернігівських архівах дуже багато цікавих неопрацьованих матеріалів, але ними чомусь цікавиться обмежене коло осіб.
«Постало питання кого поставити на Алеї героїв замість знятих пам’ятників? Відповідь дав автор книги», – наголосив співробітник Українського інституту національної пам’яті Сергій БУТКО.
На завершення презентації лауреат Національної премії ім. Т. Шевченко, народний артист України Василь НЕЧЕПА подарував автору книжки свою платівку та заспівав декілька українських пісень.
Юлія Ковтун,
Чернігівська загальнополітична інтернет-газета «Високий Вал»
http://svoboda.fm/culture/Culture/237364.html
|