Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

У Чернігові вшанували пам’ять полеглим борцям за Україну в 25-у річницю прийняття Декларації про державний суверенітет

16 липня у Чернігові з нагоди 25-річчя прийняття Декларації про державний суверенітет України в облдержадміністрації провели круглий стіл за участю учасників боротьби за незалежність України 1980-х – 1990-х рр., істориків, політиків і громадськості.
 
Валерій КУЛІЧ, голова Чернігівської облдержадміністрації підкреслив, що народ України досі захищає свій суверенітет. І ті, хто стояв біля витоків державності, і ті, хто боронить її зараз, і ті, хто щоденно працює на користь Батьківщини. 
 
Микола ЗВЄРЄВ, голова Чернігівської обласної ради, наголосив на історичній значимості події, що стала закономірним наслідком прагнення українців жити в незалежній, соборній і демократичній державі. Висловив сподівання, що лише підтримуючи демократичні завоювання та впроваджуючи у життя європейські реформи, українці зможуть відстояти свою незалежність, забезпечити мир та гідне життя.
 
 
Сергій БУТКО, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області, розповів про чернігівців Левка Лук’яненка, Тетяну Яхеєву і Сергія Семенця, які були співавторами Декларації про державний суверенітет України, зробили вагомий внесок у боротьбі за незалежність України і будівництві відновленої держави. Складові їхнього успіху на користь українського народу: патріотизм помножений на професіоналізм і вміння працювати у команді однодумців.
 
 
Сергій ЛАЄВСЬКИЙ, директор Чернігівського історичного музею ім. В. Тарновського, аналізуючи Універсали Центральної Ради, шлях від Декларації до Акту проголошення незалежності України, вказав на ще один урок історії для сучасних українських державників. Він звернув увагу на необхідність рішучості й безоглядності у реалізації національних цілей, відмови від затягування розв’язання актуальних проблем.
 
Захід організували Чернігівська облдержадміністрація спільно з Українським інститутом національної пам’яті.
 
 
У жовтня 1992 року в Чернігові поблизу козацького Катерининського собору відбулося урочисте відкриття пам'ятного знаку-каменю «БОРЦЯМ ЗА ВОЛЮ УКРАЇНИ» до 50-річчя створення Української повстанської армії та увічнення пам’яті про всіх полеглих борців за незалежність України. Він символізує незламність і силу духу всіх хто загинув за волю України. А багровий колір каменю, колір запеклої людської крові, нагадує скільки вірних синів і дочок втратила Україна в цій боротьбі.
 
Фото: Чернігівсака облдержадміністрація та Чернігівська обласна рада
Автор: Олександр Майшев