Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

У ХАРКОВІ ПРЕЗЕНТУЮТЬ СПОГАДИ УЧАСНИКІВ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ

29 листопада 2018 року в Харкові відбудеться презентація книги Українського інституту національної пам'яті "Майдан від першої особи. Регіональний вимір" Випуск 3. Запрошуємо на захід. 

 

 

 

29 листопада 2018 р. Початок о 16.00

Місце проведення: м. Харків,  вул. Багалія, 6

Харківський літературний музей

Вхід вільний

Український інститут національної пам’яті упродовж п’яти років реалізує проект «Майдан: усна історія». Його метою є збереження пам’яті про Революцію Гідності, вшанування учасників подій, Героїв Небесної Сотні. Задля цього здійснено усноісторичне опитування очевидців та учасників масових протестних акцій, що проходили у столиці та регіонах.

На основі записаних інтерв’ю формується архів усної історії, а також підготовлено серію друкованих видань «Майдан від першої особи». У 2015 р. вийшов випуск «45 історій Революції Гідності», у 2016 р. – «Мистецтво на барикадах».

«Майдан від першої особи. Регіональний вимір» є третім випуском серії. Його метою є реконструкція подій місцевих майданів, адже під час Революції столиця перебувала в центрі суспільної уваги, а протестні рухи в областях – на її периферії. Заповнити цю прогалину та сформувати уявлення про Майдан як загальноукраїнське явище і покликаний збірник.

Випуск складається з 25 розділів – за кількістю регіонів України. Розділи подаються за назвами областей, розташованими в алфавітному порядку. У 2017 році вийшла перша частина випуску, до якого увійшли регіони, починаючи від Автономної Республіки Крим до Луганської області. Цього року видано другу частину з розділами про решту областей, в тому числі й про події у Харківській області.

На відзначення п’ятої річниці Революції Гідності Українським інститутом національної пам’яті заплановано провести низку регіональних презентацій. До участі у презентації в Харкові запрошуються інтерв’юери, координатори збору усних свідчень, оповідачі з Харківської, Сумської, Луганської, Донецької та Полтавської областей.

 

Спікери:

  • Тетяна Ковтунович, завідувач сектору обліку та збереження усних джерел Українського інституту національної пам’яті
  • Вікторія Науменко, історик, координатор збору усних свідчень у Харкові
  • Олександр Вовк, доцент кафедри історії України Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка
  • Світлана Ревякіна, очільниця Сумської обласної організації ГО «Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса»
  • Вольга Шейко, адвокат, учасниця донецького Майдану
  • Олександр Волчанський, фотограф, співробітник відділу документування порушень прав людини на окупованих територіях Благодійного фонду «Восток-SOS»
  • Леонід Онищенко, фізик, альпініст, волонтер АТО, співкоодинатор харківського Євромайдану

Модератор: Тетяна Привалко, координатор регіональних записів проекту «Майдан: усна історія» Українського інституту національної пам’яті