|
У ХЕРСОНІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ КНИГУ «НАШ КРИМ»
4 квітня у Херсонському державному університеті презентували книгу «Наш Крим: неросійські історії українського півострова».
У збірці опубліковані публіцистичні статті про історію півострова з моменту становлення Кримського Ханства до незалежності України 1991 року.
«У книзі ми опублікували тексти, в яких йдеться про події, що відбувалися до 90-х років минулого століття. А новітня історія – предмет окремого вивчення, більш глибокого осмислення й окремих книг про неї», – сказав співробітник Українського інституту національної пам’яті Максим Майоров.
До збірки увійшли понад тридцять статей п'ятнадцяти авторів. Серед авторів збірника – Гульнара Бекірова, Андрій Іванець, Сергій Громенко й інші. «Цю збірку можна вважати свого роду прологом до переосмислення історії Криму тими людьми, для яких Крим – батьківщина, і які зараз змушені жити за її межами. Це – історія без міфотворчості, без постійних спроб виправдати дії тих чи інших правителів, що намагаються нав'язувати росіяни. В їхній історіографії знакові віхи – завоювання Криму, від подій XVIII століття до «віджимання» півострова 2014 року. Але є ж і інша історія, яку раніше або замовчували, або мало про неї говорили», – сказав Максим Майоров.
За його словами, праці з історії Криму, які зараз пишуть і публікують російські вчені – «міфологія, фальсифікація, спроба виправдати захоплення півострова». І тому, зазначив Майоров, завдання української історичної науки – створення максимально неупередженою історії Криму й поширення цих знань.
Український інститут національної пам'яті подарував Херсонському державному університету частину тиражу книги.
|