Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

У ХЕРСОНІ ПРЕЗЕНТУЮТЬ КНИГУ «МАЙДАН ВІД ПЕРШОЇ ОСОБИ. РЕГІОНАЛЬНИЙ ВИМІР»

На відзначення п’ятої річниці Революції Гідності Український інститут національної пам’яті запланував провести низку регіональних презентацій книги «Майдан від першої особи. Регіональний вимір». Першою буде така презентація у Херсоні. До участі у ній запрошуються інтерв’юери, координатори збору усних свідчень, оповідачі з Херсонської, Миколаївської, Одеської, Запорізької областей та АР Крим.

 

 

23 листопада 2018 р. Початок о 14.00.

Місце проведення: м. Херсон, площа Свободи, 1

Мала зала Херсонської ОДА

Вхід вільний

 

Український інститут національної пам’яті упродовж п’яти років реалізує проект «Майдан: усна історія». Його метою є збереження пам’яті про Революцію Гідності, вшанування учасників подій, Героїв Небесної Сотні. Задля цього здійснено усноісторичне опитування очевидців та учасників масових протестних акцій, що проходили у столиці та регіонах.

 

На основі записаних інтерв’ю формується архів усної історії, а також підготовлено серію друкованих видань «Майдан від першої особи». У 2015 р. вийшов випуск «45 історій Революції Гідності», у 2016 р. – «Мистецтво на барикадах».

 

«Майдан від першої особи. Регіональний вимір» є третім випуском серії. Його метою є реконструкція подій місцевих майданів, адже під час Революції столиця перебувала в центрі суспільної уваги, а протестні рухи в областях – на її периферії. Заповнити цю прогалину та сформувати уявлення про Майдан як загальноукраїнське явище і покликаний збірник.

 

Випуск складається з 25 розділів – за кількістю регіонів України. Розділи подаються за назвами областей, розташованими в алфавітному порядку. У 2017 році вийшла перша частина випуску, до якого увійшли регіони, починаючи від Автономної Республіки Крим до Луганської області. Цього року видано другу частину з розділами про решту областей.

 

Спікери:

  • Тетяна Ковтунович, завідувач сектору обліку та збереження усних джерел Українського інституту національної пам’яті
  • Олена Стукалова, архівіст, координатор збору усних свідчень у Херсоні
  • Ольга Морозова, доцент кафедри історії Чорноморського національного університету імені Петра Могили, координатор збору усних свідчень у Миколаєві
  • Катерина Стоколяс, голова Миколаївського обласного осередку партії «ДемАльянс», співкоординатор миколаївського Майдану
  • Андрій Щекун, директор Національного газетно-журнального видавництва, співкоординатор кримського Євромайдану
  • Олександр Вікторов, інструктор з пожежної безпеки навчально-тренувального центру Запорізької АЕС, голова правління ГО «Передова», офіцер, волонтер Майдану, м. Енергодар
  • Отець Андрій Калита, настоятель храму Святої Олександри у місті Херсоні Української православної церкви Київського патріархату

 

Модератор: Тетяна Привалко, координатор регіональних записів проекту «Майдан: усна історія» Українського інституту національної пам’яті.

 

Книгу можна отримати безкоштовно, звернувшись до Українського інституту національної пам’яті з листом на ім’я Голови. Завантажити електронне видання можна тут або ж на Google Play.