Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

У КИЄВІ БУДЕ ПРЕЗЕНТОВАНА КНИГА ДЖЕЙМСА МЕЙСА «УКРАЇНА: МАТЕРІАЛІЗАЦІЯ ПРИВИДІВ»

 

17 листопада, о 14.00, Національний музей  "Меморіал жертв Голодомору» та видавництво «КЛІО» презентують книгу Джеймса Мейса «Україна: матеріалізація привидів», відомого американського дослідника історії України, засновника традиції запалювати свічку у вікні на знак пам`яті за загиблими.

 

До книги увійшли статті Джеймса Мейса, що публікуються вперше, та найвагоміші праці дослідника, які побачили світ на шпальтах періодичних видань України та у книгах, виданих газетою "День". Зокрема, "День і вічність Джеймса Мейса", "Ваші мертві вибрали мене", «Свічка у вікні». 

 

Видання присвячене розкриттю історичної правди про найжахливіші сторінки тоталітарного минулого, яке до сьогодні паралізує політичне, економічне, освітнє, морально-етичне життя сучасного українського соціуму. У статтях проводиться ґрунтовний аналіз причин невдач національно-визвольних змагань українців на початку ХХ століття, розкривається страхітлива механіка тоталітарної сталінської машини влади.

 

Джеймс Мейс був членом Комісії Конгресу США із вивчення голоду 1932-1933-го, результатом роботи якої став тритомник свідчень. Він написав звіт Комісії, який був затверджений Конгресом, а отже став не лише науковим, а й політичним документом, де вперше на ґрунтовній науковій базі Голодомор було визнано геноцидом і визначено його механізми. У 1993 р. Джеймс Мейс переїхав до України, працював у Києво-Могилянській академії, займався політологією і дослідженням Голодомору. Джеймса Мейса не стало у 2004 році. Посмертно нагороджений Орденом князя Ярослава Мудрого. Його дружина, Наталя Дзюбенко-Мейс, поетеса, перекладачка, проводить роботу з популяризації напрацювань науковця.

 

До участі в заході запрошені відомі громадські та політичні діячі, літератори, громадськість.

 

Контакти: memoholod@ukr.net , 044 254-45-12