|
У Києві показали фільм про українські села, спалені нацистами під час Другої світової війни
"1377 спалених заживо" – так називається фільм про українські села, спалені нацистами під час Другої світової війни, показ якого відбувся 3 березня в Київському національному університеті імені Т. Шевченка за участі режисера Івана Кравчишина та істориків Українського інституту національної пам’яті.
За час німецької окупації України було знищено понад 670 населених пунктів на території 16 сучасних областей України та Автономної республіки Крим. Жертвами такого роду каральних операцій стали щонайменше 50 828 вбитих.
У стрічці "1377 спалених заживо", зокрема, йшлося про Корюківку на Чернігівщині, де 1-2 березня 1943 року нацисти вбили 6700 людей, спалили 1290 будинків, - це було найбільше поселення в Європі, повністю знищене нацистами в рамках каральної операції під час Другої світової війни. Для порівняння, інші відомі спалення населених пунктів: Лідице в Чехії (10 червня 1942 р. вбито у селищі й замордовано у концтаборі 320 осіб), Хатинь в Білорусі (22 березня 1943 р. у селі знищено 149 осіб), Орадур-сюр-Глан у Франції (10 червня 1944 р. знищено у селищі 642 особи).
Іван Кравчишин, відомий режисер-документаліст, автор фільмів “Чорна Піхота”, “Молода гвардія: лічильник смерті”, “1377 спалених заживо”, розповів, що стрічка "1377 спалених заживо" була створена у 2009 році.
"Це тільки перші кроки у відвойовуванні інформаційного простору, де поки що перевага у "боротьбі за голови" не на нашому боці, - каже Іван Кравчишин. - Сподіваюся що такі покази будуть систематичними і ми подолаємо ці перекоси у фальшуванні історії, а наша юнь буде мати не настільки запаморочені мізки, як їхні батьки, що досі з піною на устах відстоюють вміло придумані псевдофакти".
За словами Олександра Зінченка, історика, співробітника УІНП, показ фільму відбувся в рамках циклу популяризації історії “Кінолекторій” Українського інституту національної пам’яті.
Фільм можна переглянути тут:
Прес-служба
Українського інституту національної пам'яті
|