Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

У Києві презентували інформаційні матеріали різними мовами до 70-ї річниці перемоги над нацизмом

17 відеороликів, 7 банерів українською, англійською, кримськотатарською мовами, логотипи, інфографіки, 10 плакатів про українців, які воювали проти нацистів у лавах Об'єднаних націй та брошуру “Україна у Другій світовій війні” - такий пакет інформаційних матеріалів презентував Український інститут національної пам’яті до 70-ї річниці перемоги над нацизмом.
 
 
Інформаційно-просвітницькі матеріали про Другу світову війну презентували 7 травня в Українському кризовому медіа-центрі. Їх було створено за ініціативи Українського інституту національної пам’яті зусиллями багатьох учасників, зокрема, режисера Олеся Саніна та  Українського кризового медіа-центра.
 
“Вперше цьогоріч на державному рівні Україна відзначатиме 8-го травня День пам’яті й примирення. Свою інформаційну кампанію ми розпочали ще у січні. Тоді презентували виставку “Концтабір Аушвіц: український вимір” підготовлену національним музеєм Великої вітчизняної війни. До 70-ої річниці перемоги над нацизмом приготували низку інформаційно-просвітницьких проектів. Зокрема, методичні матеріали для шкіл, як провести “Уроки пам’яті”для учнів”, відео історії про українців учасників цієї війни, інфографіку” - зазначив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович
 
 
Усього в рамках інформаційної кампанії підготовлено 17 роликів, 12 з яких відзняв Олесь Санін, відомий режисер, автор стрічок “Мамай” і “Поводир”. Зокрема, він створив відео про 97-річного ветерана Другої світової Івана Залужного, внук якого загинув у АТО в серпні торік.
 
Створено також 10 плакатів про українців, які воювали проти нацистів у лавах Об'єднаних націй. Крім 6-ти млн українців, які воювали у Червоній армії, також 100 тис боролися з нацизмом в УПА та 250 тис у військах Польщі, США, Британії та Франції. 
 
 
Підсумковим інформаційним виданням стала брошура “Україна у Другій світовій війні” видана українською та англійською мовою. Тут зібрані основні факти, цифри, історії українців-учасників цього глобального протистояння.
 
Інформаційні матеріали, підготовленні Українським інститутом національної пам’яті, активно використовуються засобами масової інформації та освітніми установами. Вони стануть важливим інструментом спростування радянських та сучасних російських пропагандистських міфів про Другу світову війну.
 
Інформаційно-просвітницькі матеріали у вільному доступі:
Також можна завантажити їх тут.
 
Прес-служба
Українського інституту національної пам’яті
uinp.ua@gmail.com
тел.: +380 44 253-15-63, + 380 66 177 69 47