|
У КИЄВІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ЗБІРНИК СПОГАДІВ «МАЙДАН ВІД ПЕРШОЇ ОСОБИ. РЕГІОНАЛЬНИЙ ВИМІР».
До п’ятої річниці початку Революції Гідності у Національному музеї літератури України відбулася презентація завершального збірника спогадів із серії друкованих видань «Майдан від першої особи» – другої частини випуску «Майдан від першої особи: регіональний вимір».
Сам випуск складається із 25 розділів – за кількістю регіонів України, розташованих в алфавітному порядку. У 2017 році вийшла перша частина випуску, до якого увійшли регіони, починаючи від Автономної Республіки Крим до Луганської області. Цього року видано другу частину – від Львівської до Чернігівської. До видання увійшло загалом 250 історій: 120 історій у першому випуску та 130 історій — у другому. Крім історій очевидців подій Майдану тут вміщені фотографії, офіційні документи, дотичні до Майдану, що дає можливість побачити й оцінити повну картину тих подій.
«Наше завдання, зокрема проекту «Майдан. Усна історія», який реалізується Українським інститутом національної пам'яті вже п'ятий рік поспіль, – зібрати джерельну базу, зібрати архів усної історії, щоб кожен охочий і зацікавлений міг звернутися до цих джерел, прочитати, згадати і зробити певні висновки для себе», – зазначила координатор регіональних записів проекту Тетяна Привалко.
У презентації також узяли участь активісти з регіонів, чиї спогади увійшли до видання. Перед очима слухачів знову промайнули події, які відбувалися в часи Майдану в Черкасах, Чернігові, Білій Церкві тощо. Серія друкованих видань «Майдан від першої особи» на основі записаних спогадів була започаткована у 2015 році. Тоді ж вийшов перший випуск «45 історій Революції Гідності», присвячений столичним подіям, а другий, «Мистецтво на барикадах», побачив світ у 2016-му.
За словами завідувачки сектору обліку та збереження усних джерел Українського інституту національної пам’яті Тетяни Ковтунович, цим виданням планується завершити видавничі проекти, проте тему Революції Гідності в Українському інституті пам'яті не полишатимуть. «Далі буде архів усної історії, який міститиме понад 1200 спогадів, які вже записані... А щодо Майдану великий обсяг інформації зібрано, і тепер його треба упорядкувати і відкрити доступ для широкого загалу. У планах створити сайт, інтернет-портал», – зазначила Ковтунович.
Найближчим часом планується презентація видання ще у чотирьох великих містах: Херсоні, Харкові, а згодом — у Чернівцях та Черкасах. |